Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Võru Open

Üle pikkade aastate toimus Võrus taas FIBA tänavakorpalli Eesti meistrivõistluste etapp, mis oli sel korral ka kvalifikatsiooniturniiriks Tallinn Openile.

Juba esimeses mängus läks kodumeeskonna ja mulkide vahel ütlemiseks. „Kurat, mängime normaalselt!“ ütlesid mulgid, kui jõuliselt alustanud kodumeeskonna Rent My Skills tagamängija Andreas Org mänguvälises olukorras oma võimu näidata üritas. Rent My Skills andis avamängus tulise lahingu, kuid võitu kodumeeskond maitsa ei saanud. „Laupäeva hommik meile üldiselt ei sobigi,“ kommenteeris“  RentMySkillsi tsenter Fredi Parker pärast mängu.

Võru Spordikeskuses mängisid neli võistkonda omavahel läbi kaks ringi. Pärast esimest vooru näisid jõujooned üsna selged: esikoha heitluseks läheb Mulkide ja RentMySkillsi vahel ja pronks jagatakse Combimilli ning Mürsikud 35pluss vahel. Nii muidugi ei läinud.

„Kus esmaabikarp on?!“ küsisid pealtvaatajad, kui RentMySkillsi mees Robert Peterson võitluses Combimilli mängijaga kulmu katki kukkus. Kokkupõrge oli niivõrd tõsine, et meistriliiga kogemusega mehel tuli haiglasse haava kokku lappima minna. Petersoni lahkumine oli vesi pronksimeeskonnaks peetud Combimilli veskile. Mõneti üllatuslikult võtsid Combimilli mehed koosseisus Einar Grüning, Elari Laine, Gaspar Bibikov ja Karl Künter Kaljuveer RentMySkillsi skalbi kindla 18:6 võiduga.

Seega oli enne turniiri viimast mängu, kus kohtusid RentMySkillsi ja Mulgid, viimaste võit selge. Kuid kõvaks võitluseks läks teise ja kolmanda koha nimel. Kuna Combimillil ja RentMySkillsil oli võrdselt võite, oli Võru meestel teada, et teise koha võitmiseks tuleb neil Mulke võita või siis visata vähemalt 18 punkti. „Oskuste rentijad“  võitlesid hingestatult ning hommikul veidi unisena alustanud, kuid üha paremat hoogu leidnud Fredi Parkeri juhtimisel oli veel poolteist minutit enne mängu kõik lahtine. 14:14 seisul võtsid võrokad aja maha. „Davai-davai, mehed!“ ütles Parker.

Paus mõjus kosutavalt aga hoopis mulkidele: pooleteise minuga panid mehed võrukate vastu kotti kaks kaugviset ning RentMySkills oli löödud.

Võru 3×3 Open 2018 tänavkorvpalli turniiri võitis meeskond Mulgid koosseisus Illimar Pilk, Heigo Erm, Kristjan Evart ja Robert Lilleõis. Teise koha saavutas Combimill, kolmanda Rent My Skills ning pjedestaalilt jäid välja Mürsikud. Päris tühjade kätega mehed ei jäänud, sest Mürsikud viisid koju 35pluss vanuseklassi esikoha auhinna.

Turniiri peakorraldaja Anti Haugase sõnul on võetud võistlus plaanidesse ka järgmisel aastal, kuid juba suuremas mahus: „Esimene aasta oli meie jaoks väärt kogemuseks, järgmisel aastal võtame asja juba tunduvalt suuremalt ette. Täname toetajaid ning äratame vana Võrumaa firmaürituse taas ellu!”

Võistlustele panid õla alla SiljaSport, TradeHouse, Leoki Kala, Timo Keraamika ja Võru Õlletehas.

Kommentaarid

Viimased uudised