Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Voronja galerii. Foto: Kiur Kaasik

Laupäeval, 16. juulil kell 16 avatakse Voronja galeriis Peipsiveerel kaks uut näitust. Skulptuuride aia teerajal avaneb Eero Ijavoineni, Tuuli Puhveli ja Silja Truusi skulptuuride näitus „Kerge kokteil” ning saunamajas Daniil Logovoi ikoonide näitus „Pärisrikke mahapesemine“.

Skulptuuride näitusel saab näha Eero Ijavoineni ja Tuuli Puhveli ühisloominguna sündinud lõbusaid kujusid, kus on kasutatud metsalangetamise jääke, vanu torusid, värvi, leidobjekte ja niinest punutisi. „See on ehe suvilakunst, sündinud suvekuumast ja loomisrõõmust,“ iseloomustab kunstnikepaar Voronja näitusele väljapandud loomingut.

Silja Truus näitab ebatüüpiliselt erksavärvilisi skulptuure. Need on inspireeritud mullas elavatest bakteritest Mycobacterium vaccae, mis imetaja organismi sattudes vähendavad stressist põhjustatud negatiivseid mõjusid ning, sarnaselt antidepressantidega suurendavad serotoniini hulka ajus. „See „rõõmubakter” on üks põhjusi, miks meie vaimsele tervisele on kasulik aias töötada või mudas püherdada,“ lisab Truus.

Daniil Logovoi saunanäitus on omamoodi jätk aasta alguses tARTu galeriis avatud esimesele isikunäitusele „Alalisvool kui armu allikas”, mis toetus Jeesus Kristuse eluloole, mida kunstnik esitles näitusesaalis sümbioosis elektri arenguga. Saunanäituselt võib leida klassikaliste nootidega ikoonimaale aga ka teoseid, kus saab näha uue maailma segunemist vana maailmaga.

Lisaks saab paadikuuris näha Kadri Noormetsa kureeritud näitust „IKOONILINE. eesmärk ja ettekääne“ ning skulptuuride aeda on vahepeal saabunud Sander Raudsepa teos „Änimal“.

Augustis toimuvad galeriis Kadri Noormetsa lavastuslikud kuraatorituurid „Majandus/Housing“ ning avatakse kunstnik Sashami püsinäitus.

Suvehooaeg kestab Voronja galeriis kuni 28. augustini 2022 ning näitused on avatud K-P 12-18.

– – –

Tuuli Puhvel on Kõrgema Kunstikooli Pallas maali osakonna õppejõud ja Eesti Akvarellistide Ühenduse liige.  Eero Ijavoinen on maalikunstnik ja skulptor ning samuti õpetanud maali Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Mõlemad kunstnikud on osalenud rohketel näitustel.

Silja Truus lõpetas kunstiõpingud 2011. aastal Londonis, Ühendkuningriigis, kus ta on skulptuuride ja installatsioonidega osalenud kümnekonnal näitusel. Alates 2018. aastast elab Silja Truus taas Eestis. Tema esimene isikunäitus Eestis toimus Viinistu Kunstimuuseumi tünnigaleriis ja teine tARTu galeriis.

Daniil Logovoi õpib Tartu Kunstikoolis, lõpetades kolmandat kursust. Daniil on osalenud nii iseseisvalt, kui kooliga koostöös mitmetes kunstiprojektides. Tartlastele ja tallinlastele on Daniili looming juba tuttav tänavakunsti kaudu. Daniili esimene isikunäitus toimus aasta alguses tARTu galeriis.

Viimased uudised