Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teisipäevasel Riigikogu istungil on esimesel lugemisel seaduseelnõu, millega kaotatakse ära keskmise pensioni tulumaksuvabastus. „Ainuüksi esimese aastaga võetakse selle sammuga pensionäride taskust 17 miljonit eurot,” ütles rahanduskomisjoni liige Aivar Kokk.

Kokk rõhutas, et valitsusliidu koalitsioonileppe sotsiaalpoliitika peatükist leiab tänaseni avapunkti, mis lubab hoida keskmise pensioni Eestis tulumaksuvabana. „Tänane eelnõu on järjekordne näide valitsuse valelikust poliitikast. Sealjuures ei piirduta eesmärgiga saada pensionäride taskust tuleval aastal 17 miljonit eurot, sest seaduse seletuskirja kohaselt kaotavad eakad 2028. aastal juba 76 miljonit.

Eesti Pensionäride Ühenduste Liit rõhutas seadusemuudatust kommenteerides, et 2022. aastal olid Eesti pensionärid Euroopa Liidu vaeseimad ja seetõttu on koalitsiooni plaan moraalitu, kuid valitsusparteisid see sõnum ei kõiguta,” nentis Isamaa aseesimees.

„Kaks kõige haavatavamat ühiskonnagruppi Eestis on pered ning pensionärid. Valitsus läks mullu oma kõige esimesel töönädalal halvendama perede kindlustunnet ja seda kiusu on läbivalt oma otsustega jätkatud. Nüüd minnakse ka pensionäride kallale,” lisas Kokk.

Viimased uudised