Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

See on üks Jaapani vanimaid suupisteid. Täidetud maitsva köögivilja ja liha kombinatsiooniga, vormitakse riisipall tavaliselt käsitsi ja mähitakse merevetikakihi sisse.

Riisipallid onigiri, Jaapanis levinud roog oli kasutusel juba enne, kui samuraid need lahinguväljale viisid, vahendab South China Morning Post.

Tänapäeval on see sajandeid vana suupiste saanud veidra uue vormi.

Seda suupistet valmistavad nüüd noored naised, kes kasutavad pallide vormimiseks kaenlaalust – sotsiaalmeedias levima hakanud kummalise kulinaarse pöördena.

Enne onigiri valmistamist desinfitseeritakse kõik koostisosad ja kehaosad, millega need kokku puutuvad.

Seejärel teevad tüdrukud trenni, et higi voolama hakkaks ning kasutavad riisipallide sõtkumiseks ja vormimiseks peopesade asemel kaenlaalust.

Valmistoodet müüakse siis mõnes restoranis kõrgete hindadega – tavaliste riisipallidega võrreldes lausa 10 korda kallimalt.

Söögikoht, mis proovis kaenlaaluste hõrgutist, ütles, et nende maitse ei olnud erinev.

Mõned restoranid demonstreerivad protsessi avalikult, reklaamides uhkusega oma staarkokkasid ja ainulaadset tehnikat, lubades klientidel kööki külastada.

Huvitaval kombel on teadlased uurinud kaenlaaluste seksuaalset tähendust.

Aasta 2013 uuring näitas, et selle kehapiirkonna higi sisaldab spetsiifilist feromooni, mis võib nuusutamise või lakkumise korral parandada inimese emotsioone.

Väidetavalt ei tahtnud üks jaapanlane süüa mõningaid kaenlaaluseid riisipalle, mis tal kodus olid, nii et 14 neist läksid mädanema ning naabrid helistasid politseisse ja kurtsid väljakannatamatu lõhna üle.

Kummaline kulinaarne väljamõeldis on sotsiaalmeedias tekitanud tulise diskussiooni.

„Need riisipallid võivad rahuldada mõne inimese fantaasiaid, kui nad on hügieenilised, ei ole sellest kahju,” märkis üks inimene.

„See on vastuvõetamatu. Mis siis, kui kokal on varjatud haigus? Ma pigem söön tavalisi riisipalle,” kirjutas teine kommentaator Weibo vahendusel.

Jaapanis on palju muid huvitavaid roogasid.

Natto on traditsiooniline Jaapani roog, mis on valmistatud kääritatud sojaubadest ja on tuntud oma erilise lõhna, kleepuva tekstuuri ja tugeva maitse poolest.

Vihmapiiskakook on erinevalt tüüpilistest želatiinimagustoitudest peamiselt veest koosnev hõrgutis, mis kaotab toatemperatuuril vormi 30 minutiga.

Vikerkaarejuustuvõileivad said mõne aasta eest populaarseks Tokyos asuvas restoranis nimega Le Shiner.

Kui lõikate võileiva pooleks, venib juust välja ja moodustab vikerkaare.

Viimased uudised