Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva Serviti on 2023/2024 Eesti meister. Foto: Arvi Sirm/ Eesti Käsipalliliit

Täna peeti Kalevi Spordihallis Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste neljas finaalmäng Põlva Serviti ja Mistra vahel. Kolme võiduni peetavas seerias juhtisid lõunaeestlased 2-1 ning neil oli täna oma üheksas järjestikune tiitel võimalik kindlustada.

Väga resultatiivselt alanud kohtumises olid mõlemad meeskonnad kuuendaks minutiks visanud juba viis väravat. Siis aga tempo natukene rahunes, kuid väga võrdne heitlus jätkus. Alfred Timmo jätkas oma tugevat seeriat ning Põlva võttis 20. minutil 12:10 eduseisu. Poolaja lõpu aga mängis paremini Mistra, kes võttis garderoobi kaasa 15:14 edu.

Teise poolaja alguses võttis Põlva Jürgen Lepassoni tõrjete ning Henri Sillaste kiirrünnakute toel kerge initsiatiivi enda kätte. Timmo viis Serviti 50. minutil 26:22 ette. Kuigi Jüri Lepp proovis veel Mistra eesotsas erinevaid taktikaid, nagu ülekaalu kasutamine rünnakul ja isegi kohati personaalne kaitse, siis täna püssirohust võõrustajatel ei piisanud ning Serviti viis oma üheksanda järjestikuse tiitli koju seisuga 32:29 ja võitis seeria 3:1.

„Suutsime täna vastased hea teise poolaja algusega murda. Saime heast väravavahi ja kaitse koostööst lihtsaid väravaid kiirrünnakutest. Suutsime seda edu hoida ning kasvatada. Pärast teises kohtumises saadud kaotust oli meil tahtmine näidata, et oleme parem meeskond. Aga Mistra osutas täna kõva vastupanu ning hea meel, et publik sai näha finaali väärilist võitlust lõpuni välja,” alustas sarnaselt Eston Varuskiga täna oma 14. kulla kaela riputanud 35-aastane Henri Sillaste.

„Natukene jäi kõigest puudu. Vastaste näol on tegemist kokkumänginud meeskonnaga, kes teavad kinnisilmi kus kaasmängija asetseb. Me oleme siiski rahul, et suutsime siit mängu kätte saada. Hooaja alguses pandud eesmärgid said meil täidetud ning isegi ületatud. Tulime karikavõitjaks ja jõudsime meistriliiga finaali,” jätkas 38-aastane Martin Johannson.

Kui Sillaste jättis oma tuleviku lahtiseks, siis Johannson oli suhteliselt kindlameelselt oma otsuse teinud. „Tahaks õhtuti kodus olla. Aitab küll. See oli selline mõnus viimane aasta kodumaal veel teha. Aga tuleb teada, millal lõpetada.”

Serviti resultatiivseimad olid täna Timmo 11 ja Sillaste 6 väravaga. Mistra poolelt tabasid Serhii Orlovskyi ja Martin Nerut kuuel korral. Põlva Serviti kindlustas nii oma 18. Eesti meistrivõistluste kulla ja astus sellega järgmistest veel kaugemale. Lõuna-eestlastele järgnevad Kirovi nimeline kalurikolhoos ja HC Kehra vastavalt 12 ja 11 tiitliga.

Eesti meistriliiga kohamängude ajakava:

Finaalseeria:
22.04 19:00 Mesikäpa Hall PÕLVA SERVITI – MISTRA 35:26
25.04 19:00 Raasiku spordihoone MISTRA – PÕLVA SERVITI 27:26
28.04 17:00 Mesikäpa Hall PÕLVA SERVITI – MISTRA 31:15
vajadusel:
01.05 18:00 Kalevi Spordihall MISTRA – PÕLVA SERVITI 32:29

Pronksiseeria:
21.04 16:00 Viljandi Spordihoone VILJANDI HC – HC KEHRA HORIZON PULP&PAPER 29:21
24.04 19:00 Kehra Spordihoone HC KEHRA HORIZON PULP&PAPER – VILJANDI HC 26:34

Meeste meistriliiga All-Star koosseis:
vasak ääremängija – Mathias Rebane, Põlva Serviti
vasak sisemine – Alfred Timmo, Põlva Serviti
mängujuht – Arno Vare, Mistra
parem sisemine –Andrei Basarab, Viljandi HC
parem ääremängija – Jürgen Rooba, Põlva Serviti
joonemängija – Hendrik Varul, Põlva Serviti
väravavaht – Armis Priskus, Mistra

Viimased uudised