Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Täna toimus riigieelarve kontrollikomisjoni koosolek, kuhu mind kutsuti vastuseid andma, olen väga tänulik Maris Laurile kutse eest ja võimaluse eest selgitusi anda, edastab sotsiaalmeedias riigikogu liige Riina Solman (Isamaa).

Kutse kohale tulla oli saanud ka sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, kes teavitas komisjoni, et tema osaleb ainult kuulajana. Seda muidugi ei juhtunud, selle asemel kuulsime temalt, kuidas Reformierakonna juhtimisel toimuvad sotsiaalsete partnerite valikukonkursid rahaeraldiste puhul palju paremini ning bürokraatia, paberimajandus olla samuti paremas korras, ilmselt siis võrreldes minu endise haldusalaga. See ei vasta muidugi tõele, sest rahaeraldise puhul on kõigil ministeeriumitel alati korralik tegevuste loetelu partnerile nõutav, samuti toimib korralik järelvalve. Ministrid ise ei sekku teise asutuse juhtimistegevusse mikromanageerimise tasandil.

Kogu Signe jutt sotsiaalsete partnerite läbipaistvast konkursikorraldusest on muidugi täielik farss. Konkursid sotsiaalsetele partneritele Sotsiaalministeeriumis on üle linna kuulsad selle poolest, et mõnes valdkonnas on osutunud valituks ka huvide konflikti kahtlusega sotsiaalsed partnerid. Õige, see ei olnud tänase riigieelarve kontrolli komisjoni teema!

Maris Laurit kiidan küsimuste eest! Tänan veelkord viisakuse eest minu küsitlemisel. Urmas Reinsalul Marisega nii hästi ei läinud, tema sai kõikvõimalike hinnangute osaliseks ja päris koosoleku alguses soovis ta Urmaselt, kui komisjoni juhilt, ka koosoleku juhtimist üle võtta. Urmas muidugi oma tuntud headuses ütles leebelt Marisele, mis ta sellisest asjast arvab – igaüks teeb ikka oma tööd ise.

Minult küsiti küsimusi Eesti Pere Sihtkapitali tegevustoetuse kohta, mis omal ajal eraldati valitsuse otsusel ning riigikogu poolse eraldisena, Maris Lauri jt Reformierakonna poliitikute heakskiidul. Samamoodi nagu otsustati siis Reformierakonna poolt ka perehüvitiste tõstmine. Sest siis oli perepoliitika ja rahvastikupoliitika Reformierakonnale võimu hoidmiseks oluline! Nüüd on ühtäkki kõik muutunud.

Õnneks kinnitas seda komisjonile ka Maris Lauri ise vt palun allpool videost.

Viimased uudised