Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ajalugu on täis põnevaid seiku ja saladusi ning kui teile meeldib avastada kaugemaid aegu ning kogeda mineviku hõngu, siis olete just õigel teel. Sel aastal kogunevad Valga külje all 18.-19. septembril juba viieteistkümnendat korda sõjaajaloo entusiastid üle maailma, et võtta osa Valga militaarajaloo festivalist. Haarav sündmus üllatab külastajaid mitmekülgse programmiga ning pakub ajaloolisi elamusi, mis jäävad meelde terveks eluks.

Elav ajalooline esitus – Festival on tõeline ajarännak, mis viib teid otsekui keerisesse minevikku. Näidislahingud, kus astuvad vastamisi erinevates vormides sõjamehed ja -tehnika, on justkui otse ajaloo lehekülgedelt maha rebitud. See on ainulaadne võimalus näha, tunda ja kogeda mineviku sündmusi otsekui neis ise osaledes.

Mineviku varjatud aarded – Festivali vanavara ja käsitöölaat on kui aardekamber täis unikaalseid esemeid ja kunsti, mis meenutavad mineviku pärandit. Siin võite leida käsitöömeistrite loomingut, mis kannab endas kunagiste aegade hõngu ning avardab sinu arusaama ajaloost.

Kultuuririkkus iga nurga taga – Lisaks haaravatele sõjateemalistele etteastetele saab külastaja nautida ka rikkalikku kultuuriprogrammi sõjamuuseumi õuel. Siin saavad kokku minevik ja tänapäev, pakkudes midagi igale maitsele ning luues meeldiva õhkkonna nii peredele kui ka sõpruskondadele.

Sündmuse kava

18. ja 19. augustil ootab teid Valgas unustamatu sündmus, mida ei tasu maha magada. Festivali kava on täidetud põnevate tegevustega mõlemal päeval:

18. august

– Poliitsei- ja Piirivalveameti Teenistuskoerte Meistrivõistlused

– Rändnäituste Saali Avamine: Austusavaldused, Aastaraamatu Esitlus ja Põnevad Ettekanded

– Mälestusüritus Valga Jaani Kirikus

– Festivalikontsert: Lavalaudadel Smilers ja Terminaator (Piletid on saadaval eelmüügis Valga Sõjamuuseumis, E-P 09.00 – 17.00). Pilet eelmüügis 12/15€, kohapeal 15/20€.

19. august

– Vanavaralaat koos Ansambel “Põldsepp ja Pojad” Esinemisega

– Jõustruktuuride Põnevad Tutvustused

– Vabadussõja Näidislahing

– Mälestusüritus Hargla Kirikus

– Rukkilille Päev: Ühine Aktus Rukkilille Märgi All

Tulge ja avastage Valga militaarajaloo festivalil unikaalset minevikku, kogege ajaloolisi seiklusi ning looge mälestusi, mis jäävad sind saatma veel pikaks ajaks.

Viimased uudised