Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaalmeediasse on pandud lühike kirjeldus selle kohta, kuidas praegune rahandusminister Mart Võrklaev oma ametiseisundit ära kasutades vallavanemana rikkaks sai.

Kirjeldus on järgmine:

valitsuse rahandusminister, endine Rae vallavanem Mart Võrklaev on uue valitsuse skeemitamise sümbol! Rae vallas Rätsepa kinnistu lähiala detailplaneeringuga tehtut kaitseb nüüd saadikupuutumatus …

Mart omastab tühise summa eest krundi esmaselt maaomanikult, kellele tehakse selgeks, et sellele kinnistule ei saa ehitada…

Mart laseb krundi ära osta alluval valla peaarhitektil Siim Oraval. (meenub Kaja kampaania „Jah, sinus on oravat!”)

Siim arhitektina oli huvitatud isik, et teha 6 kuuga kiirelt detailplaneering ja teine valla arhitekt pandi projekteerima elamut.

Aasta hiljem vormistatakse ostu-müügitehing kus „heauskne ostja” Mart Võrklaev saab omanikuks. Teine krunt müüakse parteikaaslasele. Detailplaneering on tõstnud krundi hinda kümnekordseks, siis saab seada hüpoteegi ja pank annab laenuraha summas, mis pea kümnekordselt ületab krundi algset ostuhinda esmaselt maaomanikult. See on ju lausa maast leitud raha.

Aga sellega asi ei piirdu! Nimelt ehitab Mart Võrklaeva maja valmis endine vallavanem, kes Mart Võrklaeva ametisse nimetas – Veigo Gutmann oma ehitusfirmaga Hansaviimistlus. Samal ajal toimuvad mitmed valla ehitushanked, millel osaleb Hansaviimistlus ja hangete üle otsustab vallavanem Mart Võrklaev.

Vallavanemaks saamine tegi Mart Võrklaeva rikkaks. See on ehtne näide refiparteilikust skeemitamisest, kus osalema pannakse mitu partei liiget, sest siis on ringkaitse kaporatuuri poolt tagatud!

Kogu selle juhtumi kohta on olemas põhjalik materjal, koos lepingute koopiatega jne. Kogu seda planeeringut puudutav materjal on esitatud ka Kriminaalpolitsei Korruptsioonikuritegude Büroole. Ajakirjandus on surnud ja peavoolumeedia vaikib …

Viimased uudised