Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval, 31. mail toimuvad Peaasi.ee vaimse tervise kohvikud 8 Eesti linnas ning sel korral on Tallinna, Tartu ja Viljandis lisaks Peaasi.ee vaimse tervise esmaabi läbinud vabatahtlikele kohal ka Perepesade esindajad, et olla valmis kuulama ja nõu andma ka väikelaste ja perede heaolu teemadele.

Paide, Pärnu, Põlva, Kuressaare ning Rakvere kohvikud on avatud oma tavapärases formaadis ning vabatahtlikud ootavad iga linna kohviku asukohas eraldi märgistatud lauas valge T-särgiga, millel on kiri „Olen olemas”.

„Sellel vaimse tervise kohvikute laupäeval teeme esimese katse, et lisaks tavapärasele ja toimivale vaimse tervise esmaabi vabatahtliku vestlusnurgale pakkuda ka mõnele kindlale sihtgrupile arutlusruumi mõnel teemal, mis vajaks kas ennetustegevusi või juba tuge ja abi,” jagab mõtte tagamaid Peaasi.ee vaimse tervise kohvikute projektijuht Sandra Liiv. „Peaasi.ee poolt Eestisse toodud lähenemine Räägime Lastest pakub peredele mõtteviisi ja lähenemist, mis toetab igapäevast toimetulekut, aitab säilitada perede vastupidavust ja ennetab vaimse tervise raskusi. Koostöös Perepesadega saame vaimse tervise kohvikute raames tuua lapsi ja peresid toetavad mõtteviisid, lähenemised ja võimalused veelgi rohkemate peredeni, soodustades nii perede heaolu, toimetulekut  ja  toetamaks positiivset vanemlust,“ lisab Peaasi.ee laste ja perede heaolu suunajuht.

Lapse Heaolu Arengukeskuse (Perepesade katusorganisatsiooni) tegevjuht Kiira Gornischeff lisab: „Peaasi.ee ja Perepesade koostöö sai alguse 2023 aastal, kui saime võimaluse osaleda Räägime Lastest metoodika disainiprotsessis. Tuumikgrupil oli koheselt äratundmine, et Räägime Lastest lähenemine ja mõtteviis sobib ideaalselt Perepesadesse. Meie psühholoog-nõustajad kasutavad antud lähenemist ühe nõustamistehnikana ning seekordne piloot vaimse tervise kohvikutega tundus hea võimalus nii Räägime Lastest kui ka meie teiste võimalustega inimestele lähemale tulla”.

Peaasi.ee on vaimse tervise kohvikute kontseptsiooni arendanud alates 2021. aastast ning alates sellest on kohvikutes vestlemas käinud üle 650 inimese, keda mõni kaheksakümne vabatahtliku hulgast on toetanud või kuulanud. Vaimse tervise kohvikus olevad vabatahtlikud on läbinud vaimse tervise esmaabi koolituse, kus nad omandasid toetava kuulamise ja vaimse tervise esmaabi pakkumise oskuseid. Vabatahtlikud istuvad eraldi märgistatud lauas valge T-särgiga, millel on kiri „Olen olemas”.

Kohvikud kannavad ka infokeskuse rolli ning sealt saab kaasa võtta ärevuse, depressiooni une ja vaimse tervise esmaabi töövihikuid. Vabatahtlikud on valmis vaimse tervise teemade kohta peamist infot jagama ning edasi suunama.

Vaimse tervise kohvikutes saab vestelda peamiselt eesti keeles, kuid piiratud aegadel ka vene ja inglise keeles ning vähesel määral ka muudes keeltes.

Vaimse tervise kohvikute lisainfo: https://peaasi.ee/vaimse-tervise-kohvik/

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas.

Viimased uudised