Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esiliiga finaalis kohtuvad Põlva Arcwood (punases) ja HC Kehra/Primend (sinises). Foto: Joonas Kuuskla/ Eesti Käsipalliliit

Täna alustati Eesti käsipalli viimase täiskasvanute tiitli jagamist, kui esiliiga finaalturniiril Põlvas läksid poolfinaalides kokku kohalik Coop ja HC Kehra/Primend ning Arcwood/Põlva ja Tallinna Spordikool/HC Tallas. Paarides jagus pinget lõpuminutiteni.

Kehra alistas kodupubliku ees mänginud Coop-i

Tänaseks oma koosseisu ka legendaarse paremääre, Kristjan Muuga, lisanud Coop alustas kohtumist kahe kiire väravaga. Siis aga hakkasid finaalturniiri närvid mõlemalt poolt paistma ning meeskonnad tegid omajagu lihtvigu. Kui poolaja algust domineerisid pigem põlvakad, siis garderoobi mindi siiski HC Kehra väravavahi Rainer Seermanni tõrjete abil külaliste 14:12 eduseisul.

Teist poolaega alustas selgelt paremini Kehra, kes suurendas Kristofer Liedemanni viienda värava järel 38. minutil nende eduseisu juba 20:14 peale. Karlis Kalgi tõrjete abil tulid küll põlvakad kümne minuti pärast vaid kahe tabamuse kaugusele, kuid siis otsustasid Primendi kolm järjestikust väravat mängu saatuse ning külalised võtsid 29:25 võidu.

Kehra resultatiivseimad olid täna Kristofer Liedemann ja Markus Leidsaar seitsme tabamusega. Coopi poolelt viskasid Karl Markus Kannel ja Kermo Saksing sama arvu väravaid. „Kõik algas täna kaitsest. Saime selle tööle ning võitlesime suure isuga. Selle pealt oli ka lihtsam rünnakule minna ning oma joonisest kinni pidada. Homseks ootan vastu ikka tugevamat tiimi ja eks see, kes teise poolfinaali võidab, see ka kohta seal väärib,” võttis Liedemann mängu kokku.

HC Tallas tunnistas kogenud Arcwoodi meeste paremust

Finaalile kohaselt võrdselt ja närviliselt alanud kohtumises tõi Tõnu Jõks Arcwoodi poolelt 15. minutil tabloole seisu 6:6. Kuigi HC Tallas võttis 24. minutil korraks ohjad enda kätte, minnes juba nelja väravaga ette, siis paar sekundit enne poolaja lõppu viskas Raido Peedomaa pea keskjoonelt siiski põlvakad 17:16 ette.

Teine poolaeg algas kordamööda skoorides ning kumbki meeskond initsiatiivi haarata ei suutnud. Perioodi keskpaigas olid tiimid endiselt võrdsel seisul. 55. minutil võttis siiski Arcwood Priit Jõksi värava järel 29:26 eduseisu ning sellest enam HC Tallas taastuda ei suutnudki. Põlvakad edenesid 32:29 võiduga finaali.

Arcwoodi poolelt viskas Raido Peedomaa 12 väravat. HC Tallase poolelt tabasid Taavi Tibar ja Sten Toomla vastavalt 8 ja 6 korda. „Ei saa öelda, et me täna liiga hea kohtumise tegime, aga mängisime oma taseme välja ning suutsime oma kogemuse maksma panna. Täna sellest piisas. Võtame turniiril ühe mängu korraga ning liigselt homsele ei mõtle,” analüüsis Peedomaa.

Esiliiga finaalturniiri ajakava Põlvas (Kõik mängud ESTHANDBALL Youtube-i kanalil):
18.05
17:00 Coop Põlva – HC Kehra/Primend 25:29
19:15 Arcwood Põlva – Tallinna Spordikool/HC Tallas 32:29
19.05
14:15 Coop Põlva – Tallinna Spordikool/HC Tallas
16:45 Arcwood Põlva – HC Kehra/Primend

Viimased uudised