Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Vene välisministeeriumi veeb

Alates 1. juulist saavad Eesti kodanikud reisida Venemaa Kaliningradi oblastisse tasuta e-viisaga.

E-viisa väljastatakse nelja kalendripäeva jooksul ja selle saamiseks pole tarvis mingisuguseid küllakutseid ega kinnitusi, piisab vaid veebilehel taotluse täitmisest. Kõigele lisaks on e-viisa ka tasuta.

Viisa antakse välja järjestikuseks neljaks kalendripäevaks olenemata nädalapäevadest ja pühadest. Viisa saamiseks tuleb täita ankeet, välja printida tõend ning see piiri peal esitada. Ankeet on saadaval vene ja inglise keeles. Soodusrežiim kehtib 53 riigi kodanikele, kaasa arvatud Eesti kodanikele. Viisa saab esitada nii lennujaamas kui maantee piiripunktides.

Lisaks saavad teatud sadamate kaudu Venemaale sisenejad riigis viisavabalt viibida kuni 72 tundi. Nende sadamate hulgas on Eesti lähikonnas nii Kaliningradi sadam, Peterburi Suursadam ja reisisadam kui ka Viiburi sadam.

Venemaa Kaliningradi oblast on osa kunagisest Saksamaale kuulunud Ida-Preisimaast, mil Kaliningradi linn kandis Königsbergi nime. Pärast Teist maailmasõda jagati Saksamaa, kaasa arvatud ida pool Poola koridori asunud Ida-Preisimaa kaheks. Sarnaselt Saksamaa ja Berliini idaosale läks ka Ida-Preisimaa põhjaosa Nõukogude Liidu kontrolli alla. Pärast NSV Liidu kokkuvarisemist muutus Kaliningrad Venemaa enklaaviks Leedu ja Poola vahel.

Rus Embassy, Greece on Twitter

As of July 1, 2019, foreign citizens of certain countries including #Greece are entitled to apply on a special website https://t.co/ljHsZGA0IT to obtain single entry electronic visas to visit the Kaliningrad Region of the Russian Federation. https://t.co/wcv7gpMlV0

Viimased uudised