Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Arstid hoiatavad liigse sportimise eest karantiini ajal, kuna pingutus nõrgestab immuunsüsteemi. Paljud inimesed on hakanud karantiini ajal rohkem väljas sportima või teevad trenni kodus. See võib olla aga ohtlik.

Üldiselt peetakse liikumist tervisele kasulikuks. Arstid aga hoiatavad, et liigne sportimine võib avaldada vastupidist mõju. Liverpooli Hope’i ülikooli spordiarst dr Matthew Jackson hoiatab eriti pingutamise eest pärast pikalt kodus olemist, vahendab Daily Mail.

See ei tähenda, et inimesed ei peaks karantiini ajal üldse liikuma – vastupidi. Ent ajal, kui inimestel on palju vaba aega, on oht liiga palju sporti teha ja end üle pingutada. Suur ja pikaajaline füüsiline koormus võib anda soovitule vastupidise efekti ja hoopis immuunsust nõrgestada. Viirustega võitlemiseks vajalikke immunoglobuliine ja lümfotsüüte on peale suurt treeningut organismis vähem. Seetõttu ei tohiks praegu korraga trenni teha rohkem kui tund aega.

Inimene peab säilitama aktiivsuse, aga mitte üle pingutama, kuna see on ohtlik. Alustada võiks kolme päevaga nädalas ning korraga 30-45 minutit. Mõõdukat liikumist nagu kõndimine võib teha tihedamini ja kauem, aga endale tuleb lubada ka puhkust.

Kommentaarid

Viimased uudised