Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ühe ministri moraalsed kaalutlused ei tohiks otsustada seda, kas rahuldada presidendi kantselei lisaraha taotlus või mitte, ütles endine peaminister ja praegune Euroopa Parlamendi saadik, reformierakondlane Andrus Ansip.

Ansipi erakonnakaaslane, rahandusminister Mart Võrklaev ütles täna esmaspäeval riigikogu erikomisjoni istungil, et presidendi sisenõuniku Toomas Sildami mitmeti tõlgendatavad kõnelused nii tema kui rahandusministeeriumi kantsleri Merike Saksaga panid ta moraalse dilemma ette ning ta ei näinud võimalust, et ta saaks rahuldada presidendi kantselei lisaraha taotluse. Taotluse heakskiitmine oleks selles olukorras tähendanud, et ta oleks rahandusministrina teinud vahetuskaupa, sest just sellise sõnumi ta vestlusest Sildamiga välja luges, selgitas Võrklaev.

Ansipi sõnul nii asjad Eestis ikkagi ei käi, et põhiseadusliku institutsiooni rahastamise üle otsustab üks minister, toetudes oma moraalsetele tõekspidamistele, vahendab ERR.

Toimetuselt:

Vaat kuhu on viinud liberaalide ja sotside valitsus. Lihtne süüdista eelmisi, et need olid hullemad, aga oh häda, eelmised olid ka omad.

Viimased uudised