Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lisaks oma suurusele eristub Võru uus A1000 Market veel selle poolest, et töötajatele makstakse laias laastus kaks korda kõrgemat palka kui turul tavaline.

Pole eriline saladus, et Võrus makstakse müüjatele miinimumi või sellest veidi kõrgemat palka ehk 500 euro ringis kuus. See tähendab, et kätte saab inimene 400 euro ringis. A1000 Market aga pakub palka, mis läheneb 1000 eurole ehk 750 eurot kätte.

„Tahtjaid oli murdu,” kommenteeris kaupluse palgapoliitikat A1000 Marketeid haldava A1M juhatuse liige Einar Visnapuu. Tema sõnul on uues Võru toidupoes kokku 16 töötajat. See tähendab Võru mõistes suurt hulka kõrgepalgalisi töökohti.

Visnapuu põhjendas palgapoliitikat sellega, et inimestel oleks võimalik pangast laenu võtta ja omale näiteks eluase soetada. Ta tunnistas, et miinimumpalga lähedase sissetulekuga pangast laenu ei anta.

Samuti polnud sellise palgaga mingi probleem töötajaid leida. Näiteks Tartus oli tahtjaid murdu, ligi 400 soovijat. See näitab, et Eestis töötajatest puudust pole – kui pakkuda vähegi normaalset palka, on töötajate leidmine käkitegu. Olgu lisatud, et ametlikel andmetel on Eesti keskmine palk 1242 eurot ehk uues poes pakutav pole Eestis mõistes mingi eriline sissetulek – see jääb keskmisele veerandi võrra isegi alla.

Viimased uudised