Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Maris Tomba

Võru uus keskväljak sai alles valmis, aga juba kütab kirgi. Sotsiaalmeedias on tekkinud poleemika, milleks Võru linnale KAKS keskväljakut.

Võru inimene Tõnu kirjutab vastuseks linnavolikogu esimehe Ülo Tuliku ettepanekule leida uuele keskväljakuke uusi ideid: „Ülo! Mis ideedest Sa enam räägid, kui ASI tehti vaikselt ära? Ehk oskad vastata küsimusele: Milleks Võru sugusele väikelinnale kaks väljakut? Paneks siis nimesildid ka külge: Eenmaa nimeline väljak ja Allase nimeline väljak! 😀 Aga jah, minu järgmine idee kõlab: parkimise korrastamiseks tuleks sisse seada tasuline parkimine teatud piirkonnas! Jüri tänava äär peaks, eriti polikliinikuga piirneval alal peaks olema parkijatest vaba! Aga Ülo, vaata nüüd peeglisse, vaata sellele inimesele silma, kes sealt vastu vaatab ja ütle: võõrast raha nõrkemiseni! Võru linna arengu prioriteedid tuginevad valitsejate eneseupitamisele, mitte tervele mõistusele!”

Tõnu jätkab: „Kui tänavad lagunevad ja kõnniteedel tuleb käia karkudega, kui majade fassaadid ei kannata kriitikat, kui tahetakse veel laenugi võtta…… Võlg on võõra oma! Ma ei ole tähele pannud ühtegi liigutust valitsejate poolt, mis tooks linna elanikke juurde, pigem minnakse minema! See Allase-nimeline plats küll tõmbenumber pole!”

Linnavolikogu esimees Ülo Tulik kirjutas Tõnule vastuseks: „Tõnu, kahju hakkab sinust. Sinu mõttelend on nõnda rumal, et loobun sinuga vaidlemast. Ela rõõmsalt oma mullis edasi.”

Tõnu kirjutas vastuseks: „Mulle meeldib mu mull! Ma vähemalt julgen välja öelda, mida arvan! Sina jookse kesikutega aina edasi, saamata avaldada oma arvamust! Vaidlemisest! Sa ei küünigi minuga vaidlema!”

Kommentaari peale, et Tõnuga vaidlemine teritab mõistust, vastas Ülo: „Oma aeg on kallim kui hakata vaidlema mehega, kes teeb ettepaneku linna palgale võtta paarsada jalutajat, et jääks mulje väljaku vajalikkusest. Ta lihtsalt on pettunud selles, et väljaku toetajaskond on peale valmimist tublisti kasvanud. Arvan siiski, et ideede konkursi peaks välja kuulutama, sest väljaku heale rakendusele aitab see kaasa.”

Selle peale kirjutas Tõnu: „Ülo, Sa ikka ei vastanud mu küsimusele: milleks väikesele Võrule kaks väljakut? Ja naljast ei paista Sa ka aru saavat, aga see peaaegu kõigi poliitikute „kutsehaigus”! Kogu poleemika taandub siiski dilemmale: kas väljak või park! Arvan, et pargi pooldajaid olnuks rohkem, kui sotsialistid oleks küsinud rahva arvamust!”

Kommentaarid

Viimased uudised