Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Suusaliit

Soomes, Jyväskyläs täna alanud Põhjamaade noorte meistrivõistlustel võitis Võru poiss Toni Andree Saarepuu parima eestlasena pronksmedali. Gerda Kivil saavutas neiude hulgas 5. koha ja tema vanem vend Ralf Kivil oli noormeeste arvestuses 9. kohal.

Täna, 17. veebruaril toimunud klassika sprindi kvalifikatsiooni stardis olnud Eesti noormehed pääsesid kõik edasi veerandfinaalsõitudesse. Kui Lars Piirmann, Richard Piho ja Andre Luuk sõitsid oma veerandfinaalides välja 4ndad kohad, siis Toni Andree Saarepuu ja Ralf Kivil võitlesid edasipääsu eest edasi ühises poolfinaalis, kust Saarepuu väljus esimesena ja Ralf Kivil viiendana. Toni Andree Saarepuu finaalsõit lõppes väga tubli 3. kohaga.

17.-19. veebruarini toimuvad Soomes, Jyväskyläs Põhjamaade noorte meistrivõistlused, millest võtavad osa ka Eesti parimad noorsportlased. Lisaks eestlastele olid võistlustules Norra, Rootsi, Soome ja USA sportlased, kokku 48 tütarlast ja 45 noormeest.

Eesti noormeeste tulemused:

3. koht Toni Andree SAAREPUU (Võru Suusaklubi)
9. koht Ralf KIVIL (Emajõe Suusaklubi)
16. koht Lars PIIRMANN (Võru Suusaklubi)
17. koht Richard PIHO (Spordiklubi CFC)
20. koht Andre LUUK (Spordiklubi CFC)

Tütarlastest tagasid väga ilusate sõitudega edasipääsu veerandfinaalidesse Gerda Kivil, Anlourdees Veerpalu ja Hedvig Altmäe. Kui Anlourdees Veerpalu ja Hedvig Altmäe pidid oma veerandfinaalides mõlemad leppima 5. tulemusega, siis Gerda Kivil tagas enda veerandfinaali võiduga ja edasise poolfinaali 2. kohaga edasipääsu finaalsõitu. Finaalsõidus saavutas Gerda endast 2 aastat vanematega võisteldes tubli 5. koha.

Eesti tütarlaste tulemused:

5. koht Gerda KIVIL (Emajõe Suusaklubi)
21. koht Anlourdees VEERPALU (Suusaklubi „Jõulu“)
22. koht Hedvig ALTMÄE (KF Suusaklubi)
32. koht Herta RAJAS (Alutaguse Suusaklubi)
34. koht Triinu KRESMER (Spordiklubi CFC)
41. koht Kretel KALJUMÄE (Nõmme Spordiklubi)
44. koht Pillerin VILIPUU (Tartu Suusaklubi)

Kõigi tulemustega saab tutvuda FIS kodulehel.

Rohkem infot Soome Suusaliidu kodulehelt: https://hiihtoliitto.fi/tapahtumat/nordic-junior/x-country-skiing/

Homme on Põhjamaade noorte meistrivõistluste kavas 5 ja 10 km vabatehnika sõidud.

Viimased uudised