Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kuldne Karikas

Laupäeval toimus Võrus üle-eestilise tantsufestivali Kuldne Karikas esimene eelvoor, kus näitasid oma tantsutaset üle 600 tantsija.

Kuldse Karika esimene eelvoor tõi Lõuna-Eesti tantsijad Võru kultuurimajja Kannel, mille laval esitati 59 eri tantsukava. Festivalil osalenud 16 tantsustuudiot näitasid oma oskusi nii tänava-, show-, jazz-, loov- ja karaktertantsu kategooriates. Laval esitatud kavad paistsid silma nii rekvisiitide kui ka kostüümide uudsuse poolest.

Tantsufestivali projektijuhi Sander Lebrehti sõnul andis Võrus toimunud esimene eelvoor hea alguse Kuldse Karika tuurile. „Väga positiivne üllatus oli, kui hästi toetas Võru publik laval olnud tantsijaid. Usun, et laupäevasest tantsupäevast sai iga osaleja meeldejääva mälestuse,“ sõnas Lebreht.

Festivalil osalenud Põlva Spordi- ja Tantsukooli Meie Stuudio direktor Andre Laine tõi välja, et Kuldne Karikas paistab silma oma positiivse pealehakkamise ja lahenduste leidmisega. „Iga festival on tore, kui selles on näha pingutust ja armastust tantsu vastu,“ tõdes mitmeid eripreemiaid saanud tantsukooli juht.

Kuldne Karikas alustas sel aastal oma 9. hooaega tantsufestivalina. Võru eelvooru tantsupäev jagunes kaheks kontserdiks, ning mõlema kontserdi lõpus jagati kõige enam silma paistnud kavadele eripreemiad ning valiti ka Päeva Pärl, mis tagas ühele tantsukavale kohese edasipääsu finaali.

Tantsufestival Kuldne Karikas jõuab 18. märtsil Tartusse, 31. märtsil Pärnusse ja 7.-8. aprillil Tallinnasse. Tantsufestivali hooaeg kulmineerub suurejoonelise finaaliga Tartus 11.-13. mail, kus tulevad esitusele kõige kõrgemaid punkte saanud tantsukavad.

Eripreemiad ja Päeva Pärlid:

Hea karakteritunnetuse eripreemia – Põlva Spordi- ja Tantsukool Meie Stuudio kavaga „Naksitrallid“

Põneva koreograafia eripreemia – Põlva Spordi- ja Tantsukool Meie Stuudio kavaga „Meil pole enam kodu“

Mõnusa tunnetuse eripreemia – Tantsustuudio Dance Dream kavaga „Sihitult“

Hea vahendikasutuse eripreemia – Põlva Spordi ja Tantsukool Meie Stuudio kavaga „Üles alla“

Päeva Pärl – Võru Kunstikooli tantsutrupp Katariina kavaga „008“

Päeva Pärl – Põlva Spordi- ja Tantsukool Meie Stuudio kavaga „Elu mesilastena“

Viimased uudised