Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sisustuskoda OÜ (Sisuko) ning sisekujundaja Margit Marsh ning projektijuht Kaili Ojaperv korraldavad esimest aastat Skandinaavia suurimal mööbli- ja disainimessil Stockholm Furniture & Light Fair Eesti ettevõtete ühisstendi. Messil osalemist toetavad Tartu Linn ja Mileedi lillesalong.

Stockholm Furniture & Light Fair 2018 on disainmööbli ja -valgustite tootjate seas tippsündmus, kus eksponeeritakse uusi sisustus- ja valgustustrende. Mess toob kokku rahvusvaheliselt tunnustatud sisearhitektid, disainerid ning disainmööbli ja -valgustite tootjad.

Sisustuskoda OÜ (Sisuko) juhatuse liikme Valter-Johannes Sirge sõnul tuli mõte osaleda Stockholmi disainimessil peale Tartu ehitus-ja sisustusmessil osalemist. Tartus osaleti ühisstendil kontseptsioonis „Modernne kontor”, mille autoriteks olid sisekujundaja Margit Marsh ja projektijuht Kaili Ojaperv. Kuna stendi kontseptsioon oli pilkupüüdev ning koostöö kaaseksponentide vahel meeldiv ja produktiivne, tegi Sisuko ettepaneku üheskoos osaleda Skandinaavia suurimal sisustus- ja valgustusmessil.

Stendi eesmärk on tutvustada Eesti disainmööblit ja -valgusteid tootvate ettevõtete loomingut rahvusvahelisel turul ning aidata Eesti tootjatel leida rahvusvahelisi koostööpartnereid.

Ühisstendi kontseptsiooniga messile mineku idee sündis ettevõtete ühistest vajadustest. Disainmööblit tootvatel ettevõtetel puudub võimalus osaleda riiklikul ühisstendil, mis oleks suunatud just nende sihtturule. On olemas masstoodangut tootvate mööbliettevõtete riiklik ühisstend Kölni mööblimessil, kuid Eesti disainmööbel on hetkel jäänud tagaplaanile. Võttes eeskuju Skandinaavia disainmööbli ja -valgustite tootjatelt, otsustasid Eesti väiketootjad seljad kokku panna ning murda üheskoos rahvusvahelisele turule.

Stockholm Furniture & Light Fair 2018 Eesti ühisstendi „Design Estland” nime alla on koondunud tuntud Eesti disainmööbli ja -valgustite tootjad nagu Sisuko, Radis, Dragonfly, Rekson, Jalg, NorthVille, Pulkdisain, Pesuliisu, 123OK ja Made in Hyperborea. Messistendile valitud tooted sobivad omavahel väga hästi kokku ning moodustavad kordumatu ekspositsiooni, mida külastajatel on huvitav vaadata.

Skandinaavia suurim sisustus- ja valgustimess toimub Stockholmis 06.02-10.02.2018.

Viimased uudised