Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

ruti jõgi-rumvolt

Võru kesklinna tagasihoidlikus toas tegutsev Avatud Ateljee kunstistuudio tähistab sel nädalal Võru linnagaleriis avatud aastanäitusega oma 10. sünnipäeva.

„Terve suur saal on töid täis ja väga hea näitus on,” lubab galerist Ruti Jõgi-Rumvolt.

Linnagaleriis on vaadata stuudio õpilaste poolt lõppenud hooajal loodud keraamika, õlimaalid ja joonistused, mis on ka kunstistuudio praegu peamised õppesuunad.

„Keraamikas on asi lihtne, inimesed tahavad endale teha nõusid, oma energiaga oma perele, õdedele-vendadele, emale-isale… jõulukingitused on alati väga teema,” rääkis Jõgi-Rumvolt.

Seevastu joonistamist ja maalimist õppima tõukab inimesi tihtipeale soov teha teoks oma kunagine unistus ise pilte luua. „Maalis on kuskilt mingi igatsus lapsepõlvest,” sõnas galerist.

Paljud, kes on kunstistuudios kartlikult alustanud, on jäänud sinna kunsti tegema mitmeks aastaks. „Enamik inimesi on neli-viis-kuus aastat, sest kui sa hakkad maalima või keraamikat tegema, siis sa kogu aeg arened – see ongi protsess,” rääkis Jõgi-Rumvolt.

Kammitsev ruumipuudus

Kümne aasta jooksul on Avatud Ateljee kunstistuudios kätt harjutanud ühtekokku 1100 huvilist. Praegu kammitseb stuudiot aga ruumipuudus, millele loodetakse leevendust kui õnnestub renoveerida Jüri tn 20a maja, kus leiaksid koha nii stuudio kui galerii.

„See maja oleks just paras Avatud Ateljeele õpperuumide, keraamika- ja klaasikoja rajamiseks ja esindusgalerii ja käsitöö- ja disainiruum.”

Võru linnagaleriis on Avatud Ateljee kunstistuudio 10. aastanäituse tööd vaadata kuni juuni lõpuni.

Vaata pilte ja videolugu.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised