Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Põlva maavalitsus

Esmaspäeval alanud võro keele nädalaks heisati Põlva maavalitsuse hoonel Vana-Võromaa lipp, kuna osa Põlva maakonnast kuulus ajaloolise Võrumaa koosseisu, teatas maavalitsus.

„Heiskame nädalaks maavalitsuse majale Vana-Võromaa lipu, katsume suhtluskeelena kasutada võimalikult palju võru keelt ning lisame sel nädalal igapäevatoimetustesse veel mõned omakeelsed vigurid,” ütles maavanem Igor Taro.

„Põlva maakond koosneb suures osas kolmest Vana-Võromaa kihelkonnast – Kanepi, Põlva ja Räpina. Piirkonna juurtest ei saa üle ega ümber, nagu ka sellest, et maakond on enam kui kolme kultuuriruumi kohtumispaigaks,” lisas Taro.

Maakonnakeskus Põlva on ka ajalooline kihelkonnakeskus, mille piiridesse jääb mitmeid omavalitsusi nii Põlva kui Võru maakonnas. Sealhulgas suuresti ka naabermaakonna keskus Võru linn oma ajaloolise südamega kuni Piiri tänavani välja.

Võru keele nädal toimub iga-aastaselt novembrikuu esimesel täisnädalal ning selle raames leiavad aset mitmed võru keelele ja kultuurile keskenduvad sündmused. Lisaks Vana-Võrumaa asutustele ja inimestele on nädalast oodatud osa võtma ka kõik teised huvilised üle Eesti.

Lõunaeestlane

Viimased uudised