Naiste Balti liigas enam kaotuseta võistkondi ei ole, kui seni vaid võite tunnistanud Tartu Ülikool/Bigbank sai esimese kaotuse. Lisaks Tartu võistkonna üle mänginud Barrus/Võru Võrkpalliklubile oli Eesti võistkondadest edukas ka Tallinna Ülikool/Kikas.

Seni ainsana vaid võite tunnistanud Tartu Ülikool/Bigbank ei suutnud ilusat seeriat jätkata, kui kodupubliku ees jäädi 1:3 (-25, -21, 21, -22) tulemusega alla teise võidu võtnud Barrus/Võru Võrkpalliklubile. Ühtlaselt esinenud võrulannade poolel kogus Anett Hollas 17, Margot Saharov 10, Hanna-Liisa Ilves 10, Salme Adeele Hollas samuti 10 ja Haide Haring 9 punkti. Tartu esinduse resultatiivseimaks tõusis 18 punkti noppinud Annabel Huik, Renate Pikk lõpetas vastasseisu 13 punktiga.

Mõlemal naiskonnal kogunes rohkelt pallinguvigu – Võru võistkonnal 16 ja Tartu naiskonnal 18. Rünnakul olid võistkonnad sisuliselt võrdsed, kui võitjad lahendasid rünnakuid 30- ja kaotajad 29-protsendiliselt. Mängu, mis ühtlasi läks ka Eesti meistrivõistluste arvestusse, kordus on nähtav SIIN.

Kahe kaotuse kõrvale neljanda võidu saavutanud Tallinna Ülikool/Kikas külla sõitnud leedulannade Alytaus Prekyba-Paramale geimi ei loovutanud, teenides 3:0 (20, 21, 15) võidu. Rünnakul 63-protsendilise efektiivsusega silmapaistva etteaste teinud Maren Mõrd tõi võitjatele 15 (+10) ja Maret Kuuse 12 punkti. Võõrustajad lahendasid 54-protsendilise vastuvõtu juures rünnakuid 46-protsendiliselt, leedulannade vastuvõtt oli 42% ja rünnak 31%. Blokipunkte märgiti koduvõistkonnale viis ja külalistele kümme.

Teise kaotuse saanud Audentese SG/Noortekoondis asus kohtumist turniiritabeli liider TK Kaunase vastu 25:20 geimivõiduga juhtima, kuid pidi lõpuks leppima 1:3 (20, -14, -24, -22) kaotusega. 49 tõstet saanud Eva Liisa Kuivonen lahendas neist 14 (29%) ja lõpetas kohtumise üleplatsimängijana 19 punktiga, näidates pluss-miinus arvestuses kasutegurit +5. Sonja Siimson lisas võõrustajate kontosse 12 punkti.

Kui vastuvõtul esines kindlamalt Audentese SG/Noortekoondis (30%-26%), siis rünnakul oli edukam Leedu võistkond (42%-30%). Blokis jäid võitjad peale nelja punktiga (10-6).

Turniiritabelis kolmandaks tõusnud Tallinna Ülikool/Kikas on kogunud 11 ja viiendaks langenud Tartu Ülikool/Bigbank 9 punkti. Samuti 9 punkti noppinud Audentes SG/Noortekoondis on kuues ja seitse punkti kogunud Barrus/Võru Võrkpalliklubi seitsmes. TalTech/Tradehouse jätkab 12. kohal.

Hooaja punktirekordi püstitanud Merili Kõrvel vedas Rae Spordikool/Viastoni esimese võiduni

Pühapäeval läksid naiste Meistriliigas vastamisi seni võiduta TBD-Biodiscovery Tartu ja Rae Spordikool/Viaston, kes enne tänast olid kaotanud kolm mängu. Võitja selgitamiseks läks vaja nelja geimi.

Kodusaalis mänginud TBD-Biodiscovery Tartu kallutas enda kasuks tasavägise teise geimi, kuid ülejäänud kolmes jäädi külla sõitnud Rae Spordikool/Viastonile alla. Meistriliiga hooaja punktirekordi püstitanud Merili Kõrvel panustas külaliste 3:1 (14, -23, 18, 14) võitu koguni 30 punkti, millest 28 tulid rünnakul, üks blokis ja üks pallingul. Kõrveli rünnakuefektiivsuseks kujunes 51% ja kasuteguriks +18. Hanna Pajula assisteeris 17 ja Maria Säästla 13 punktiga. Koduvõistkonna parimaks osutus 14 puntki kogunud Helerin Hansman, Lisette Pihor lisas tartlannadele 10 punkti.

Kui võitjad jäid võistkonanna 32-ga plussi, siis Tartu võistkonna sama näitaja oli +9. Rünnakuid lahendasid külalised 45-protsendiliselt ja kaotajad 26-protsendiliselt. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Võidu- ja punktiarve avanud Rae Spordikool/Viaston hoiab kolme punktiga turniiritabelis viiendat kohta, nelja mängu järel võiduta jätkav TBD-Biodiscovery Tartu on ühe punktiga kuues.