Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsuse liikmed arutasid tänasel kabinetinõupidamisel viie ürituse korraldamist. Valitsuse toetuse said 15.-18. juulini toimuvad U20 Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus ja 7.-8. augustini toimuvad triatlonivõistlused IRONMAN Tallinn. Valitsus arvas suure ühiskondliku huviga ürituseks ka Eesti Spordiselts Kalev võimlemispeo „Kingitus“, Võhandu Maratoni ja ERSO hooaja lõpukontserdi. Need üritused tohivad toimuda juhul, kui korraldajad jõuavad terviseametiga kokkuleppele koroonaviiruse nakkusohu maandamise meetmetes.

U20 Euroopa kergejõustiku meistrivõistlused

Eesti Kergejõustikuliit on saanud U20 Euroopa meistrivõistluste korraldamise õiguse, võistlused on planeeritud Tallinnas 15.-18 juulini Kadrioru staadionil. Eestisse oodatakse 48 riigi võistlejaid ja nende taustajõude. Koos osalejatega on võistlusega seotud ligi 1900 inimest.

Võistluste korraldamiseks koostab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliiduga riskide maandamise plaani. Selle koostamisel tehakse koostööd tervisametiga. Tegemist on olulise sportlikkult kõrgetasemelise olümpiamängude kavasse kuuluva spordialaga, mille edukas korraldamine annab head eeldused tuua Eestisse ka järgmistel aastatel rahvusvahelisi tiitlivõistlusi.

Triatlonivõistlused IRONMAN

Triatlonivõistlused IRONMAN Tallinn ja IRONMAN 70.3 on planeeritud toimuma Tallinnas 7.–8. augustini. IRONMAN Tallinn on Hawaiil toimuvate IRONMAN-i maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonivõistlus ja IRONMAN 70.3 Tallinn on 2022. aastal Uus-Meremaal toimuvate IRONMAN 70.3 maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonivõistlus. Võistluste korraldamiseks teevad IRONMAN Tallinna korraldajad koostöös IRONMAN Group`i ja terviseametiga riskide maandamise plaani. Korraldajatel on COVID-19 tingimustes võistluste korraldamise kogemus eelmisest aastast, kui kõikidel võistlustel osales kokku 1964 sportlast. Sel aastal oodatakse kahele distantsile kokku 4650 osalejat, kellest umbes 1200 on Eestist ja 3450 välismaalt. Võistlusel on oluline majanduslik mõju. 2019. aastal kulutasid välismaalt saabunud isikud Eestis kokku hinnanguliselt 4,2 miljonit eurot.

Eesti Spordiselts Kalev võimlemispidu „Kingitus“

MTÜ Eesti Spordiselts Kalev soovib 4. juulil A. Le Coq Arenal korraldada traditsioonilise, iga viie aasta järel toimuva Eestimaa võimlemispeo. Pidu pealkirjaga „Kingitus“ toimuks sel aastal kuuendat korda. Osalejaid koos juhendajate ja korraldajate on kokku ligikaudu 2800, kes esindavad umbes 100 võimlemisrühma. Võimlemispidu on ette valmistatud alates 2019. aasta sügisest. Tegemist on olulise regulaarset liikumisharjumust kujundava sündmusega, sest osalejad on kavasid harjutanud juba 2020. aasta sügisest. Osalevad kõik vanuserühmad: beebid, lapsed, noored, täiskasvanud kui ka eakad.

Võhandu Maraton

MTÜ Spordiühing Ekstreempark soovib korraldada Lõuna-Eestis traditsioonilise Võhandu Maratoni 12. juunil. Tegemist on maailmas ühe tuntuima aerutamismaratoniga, mis sai alguse 2006. aastal. Maratoni ligi 100 kilomeetrine distants kulgeb mööda Võhandu jõge Võru- ja Põlvamaal. Korraldaja järgi tohib tänavu põhi distantsi stardiliinile tulla kuni 1500 paatkonda. Stardijoonele asumine on avatud kogu Tamula järve ranna ulatuses, Roosisaare sillast kuni Võlsi tee otsani ligikaudu 1,7 km pikkusel rannaalal.

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri hooaja lõppkontsert

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri hooaja lõppkontsert on planeeritud 4. juunile ja on üks Eesti kultuurielu traditsioonilisi tähtsündmusi.

Estonia kontserdisaali mahutavus on 973 kohta. Korraldajad soovivad lubada kontserdile kuni 400 inimest, saali täitumus oleks 40 protsenti. Selle publikuarvu juures on arvestatud hajutatuse nõuet, publik saab saalis paikneda hajutatult maleruuduna. Inimeste vahel on piisav vahemaa ning kõikidel on kohustuslik kanda maske.

Viimased uudised