Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru-Võõpsu vahel sõidetav ligi 100 kilomeetri pikkune Võhandu paadimaraton jääb tänavu teist aastat järjest ära, kuna selle korraldamiseks ei saadud valitsuselt eriluba.

Paadimaraton lükati koroona olukorra tõttu edasi 22. mai peale, aga ka sel kuupäeval seda korraldada ei lubata. Võhandu maratoni peakorraldaja Hillar Irves oli valitsuse otsuse üle üritusele koroonaviiruse leviku eriluba mitte anda väga negatiivselt üllatunud.

„See oli täielik pauk allapoole vööd. Eks ma olen kursis kõikide asjadega. Vaatasin, kuidas loa said Tartu maraton ja Estoloppet. Mis olid numbrid siis? Proua president käis maratoni sõitmas ja mingit probleemi ei olnud suusamaratonidel,” lausus Irves intervjuus Vikerraadiole.

Valitsus andis reedel eriloa ka Rally Estoniale ja võrkpalli Kuldliiga turniirile. Lisaks arutati ka 22. maile planeeritud Võhandu maratoni toimumist, aga epidemioloogilise olukorra tõttu seda vastaval kuupäeval lubada ei soovitud.

„Me olime väga-väga kindlad, et selle loa saame. Aga kahjuks jah – täiesti arusaamatu! Ma ei mõista seda olukorda. Tuhanded inimesed võivad reisida jumal-teab-kuhu kontrollimatult,” märkis Irves.

Viimased uudised