Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jaanuaris alanud ja veebikeskkonnas peetud tantsuvõistlus andis lukku keeratud tantsukoolidele põhjuse hakata „kastist välja“ mõtlema ning otsima lahendusi, kuidas kõiki kehtivaid reegleid arvestades oleks võimalik teineteisega võisteldes endast parim anda.

Eestis esmakordselt toimunud tantsuvõistlusel osales 16 tantsukooli üle kogu Eesti ning osalejaid oli kõige väiksematest tantsijatest kuni professionaalseimateni. 10 nädala jooksul tuli lahendada 5 omanäolist ülesannet tantsulises võtmes. Vaatamata asjaolule, et järkjärgult karmistusid huviharidusele kehtivad reeglid, ei heidutanud see osalejaid, vaid pigem tõukas tagant mugavustsoonist välja tulema ning uutes väljakutsetes end arendama.

Et ihaldatud peaauhind endaga koju viia, tuli lisaks laitmatule tantsuoskusele võtta appi ka suurepärased teadmised videotöötlusest ning oma heade ideedega trumbata üle konkurentide leidlikkus. Sellega sai suurepäraselt hakkama Tartus tegutsev VK Janika Tantsuline Eliitrühm, kes lisaks peaauhinnale pälvis ka kaks vahevooru võitu.

„Tagasiside võistlusele on olnud väga positiivne,“ sõnas Virtuaalse Tantsulahingu projektijuht Andre Laine. „Usun, et iga osalev tantsukool on sellest väljakutsest lisaks hindamatule kogemusele saanud  inspiratsiooni, kuidas ka keerulistes oludes kultuuri elus hoida ning ergutanud tantsutreenerite meeli õppetöö veelgi põnevamaks ja mitmekülgsemaks muuta,“ lisas Laine.

Kõikide tantsukoolide võistlusele esitatud kavasid saab vaadata veebilehelt: tantsulahing.ee. Samalt lehelt on leitavad ka tantsusaate ülekanded, mis muuhulgas kutsuvad vaatajaid Põlvamaad avastama.

Virtuaalset võistlust korraldas Põlva Spordi- ja Tantsukool Meie Stuudio, kes tähistab sellega ühtlasi ka oma 15. juubelihooaega.

Viimased uudised