Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jüri Luik Roosi tänava staadionil. Lõunaeestlase pilt

Võru linnakodanik Jüri Luik, kes kandideerib valimistel Isamaa nimekirjas räägib videos Võru Roosi tänava staadioni likvideerimisest.

Staadioni asemele on planeeritud Kreutzwaldi tänava läbimurre. Projekt on kasulik linnavõimule, kes näeb seal omakasu. Kannatajateks on lihtsad Võru inimesed, kes jäävad ilma staadionist ja garaažidest.

Staadion on olnud Võrus aktiivselt kasutusel. See on ainus staadion Võrus, kus vihmase ilmaga üleujutust pole. Näiteks Spordikeskuse staadion muutub vihmaste ilmadega basseiniks.

Jüri Luik pakub välja, et kui staadion likvideerida, võib selle asemele pargi teha. Läbimurret aga pole vaja, kuna pole põhjust kesklinna täiendavat liiklust juurde tuua – inimesigi pole Võrus varsti enam. Ainult transiitliikluse jaoks, et Rõuge inimestel nagu linnapea Anti Allasel oleks mugav läbi Võru Tartusse sõita, pole mõtet täiendavat magistraali linna rajada. Võrul on olemas ringtee, kustkaudu mujalt tulijad saavad mugavalt Tartusse sõita.

Luik räägib, et kui saab volikogusse, paneb esimese asjana Kreutzwaldi tänava läbimurde planeeringu seisma. Tema plaan on rajada praeguse staadioni asemele roheline park, kus oleks laste mänguväljak ja kus on võimalik petanki mängida. Garaažid jäävad alles.

Juttu tuleb ka Roosi tänava armetust olukorrast, kuna inimestel on vesi keldris, samuti sellest, kuidas Jüri tänaval fekaalid inimeste aedadesse jõuavad. Luik on valmis inimestele piirkonnas ekskursiooni korraldama, näiteks linnavalitsuse loodud prügimäel.

Luik räägib sellest, kuidas Võru linnavalitsus põlgas ära koostöö Peterburiga, mis oleks toonud Võrru turiste ja võimaldanud saada Peterburi sõpruslinnaks. Peterburi linna juhid on Luige peretuttavad, kes on käinud Eestis aastaid tennist mängimas.

Kuigi linnapea Anti Allas ise kiidab Venemaad ja on käinud tihti Venemaal, põlgas ta ära koostöö Peterburiga. Luige väitel Allas Peterburi juhte otseselt pättideks ei nimetanud, nagu ta ütles Võru haigla juhtide kohta, aga suhtumine oli sama: Neid pätte me Võrru ei lase!

Luik ütles, et kui Võru linna valitakse juhtima taas Allase punt, siis tema oma suhteid Peterburiga enam linnale ei paku. Sidemetest Peterburiga on huvitatud ka teised linnad Eestis, väidetavalt Rakvere linn.

Ühtlasi võtab Jüri Luik vaatluse alla Keskerakonna valimisnimekirja Võrus, mis on kõige lühem ja nõrgem. Siseinfo kohaselt tahetakse erakonnas praegusest kultuuriministrist Anneli Otist lahti saada, kuna ta pole ootusi õigustanud. Võrus võeti Keskerakond punti seetõttu, et oleks kellegagi vastutust jagada ja valimistel antud lubadustest taanduda. Keskerakonna kaudu loodeti saada keskvalitsuselt raha, aga seegi ootus pole vilja kandnud.

Luik annab soovituse neile, kes on võtnud vastu raha hääletamise eest: tuleb raha endale jätta ja hääletada kellegi teise poolt, kes pole raha andnud. Siis ei saa keegi süüdistada häälte ostmises või müümises ja südametunnistus on puhas. Lisaks on võimalik nüüd valimispäeval oma varem antud hääl ära muuta.

Viimased uudised