Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Jaapanis oli uue aasta algul tugev maavärin ja sellele järgneb hiidlaine tsunami.

Maavärin oli Jaapani keskosas, selle tugevuseks hinnatakse 7,4 magnituudi. Inimestel on soovitatud evakueeruda ohutusse kohta.

Jaapani ilmateenistus andis Ishikawa, Niigata ja Toyama prefektuuride rannikualadele välja tsunamihoiatuse. Uudisteagentuuri Reutersi teatel teatab asjast Jaapani avalik-õiguslik ringhäälingufirma NHK.

Reutersi andmetel on Wajima linna rannikut tabanud enam kui meetri kõrgune tsunami. Kashizawa linnas on olnud umbes 40 sentimeetri kõrgune tsunami.

Jaapani tuumaenergia ameti teatel ei ole maavärina piirkonna tuumaelektrijaamades avastatud mingeid kõrvalekaldeid. Ettevõte ütleb, et jälgib olukorda. Hokuriku elektrifirma andmetel on maavärina tagajärjel elektrita üle 36 000 majapidamise.

Maavärinatest ja tsunamidest raporteeriva Nervi sõnul on antud suure tsunami hoiatus. Lained ulatuvad hinnanguliselt kuni viie meetrini.

Hiljem teatati maavärinast Honshu lääneranniku lähedal. Maavärina tugevuseks hinnatakse 5,7 magnituudi. Jaapani valitsuse pressiesindaja on kutsunud inimesi üles olema valmis võimalikeks uuteks maavärinateks.

Siin on videod tsunami ja maavärina kohta:

Viimased uudised