Veetla ultrajooks. Foto: MTÜ Südamesportlased

Tänavu esmakordselt Rahvusvahelise Maastikujooksu Assotsiatsiooni (ITRA) kalendrisse kuulunud Karula rahvuspargis toimunud 50 kilomeetri pikkuse Veetka ultrajooksu võitis naiste arvestuses Margit Avikson ja meese seas Hannes Normak.

Hannes Normak läbis nõudliku raja ajaga 3 tundi 48 minutit ja 55 sekundit. Pikema distantsi arvestuses järgnesid võitjale T3 Triathlon Team’ist Artur Part ja Dmitri Smorodin. Kiireim naine Margit Avikson läbis raja ajaga 4 tundi 47 minutit ja 54 sekundit, teise koha saavutas Maigi Vaikla klubist SK ProRunner ja kolmanda Liina Kesamaa Triathlon Estonia klubist.

Lühemal 35-kilomeetrisel distantsil näitas head minekut Eesti orienteerumiskoondise liige Kenny Kivikas ajaga 2 tundi 8 minutit ja 06 sekundit, saavutades maastikul keskmiseks kiiruseks 3:41 min/km. Teise koha saavutas tugev Läti maastikujooksja Janis Kums ja kolmanda koha Carry Saluste klubist OCR Estonia. Naiste arvestuses oli kiireim eelmise aasta ultradistantsi võitja Maris Moor Võru Suusaklubist ajaga 3 tundi 14minutit ja 49 sekundit, teisena jõudis finišisse Liina Krünvald ja kolmandana Piret Saar-Reismaa.

Meeste 15-kilomeetrise jooksu parim oli Vadim Petrenko (1h19:35), teine Neeme Mutso ja kolmas Gunnar Koitne. Naiste sama distantsi võitis Gerli Tedre TriPassion Triatloniklubist (1h23:14), teine oli Helena Kõrge ja kolmas Marju Tempel.

Võistlusrajad läbisid Karula rahvuspargi põnevaimaid paiku ja nõudlikumaid maastike alates Kaika kandi kuppelmaastikust ja seda ümbritsevatest küladest ning lõpetades Soolamägede ja Ähijärve taguste rabamaastikega.