Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

politseikoer

Politsei- ja piirivalveamet saatis teisipäeval pensionile Valga politseijaoskonna teenistuskoera Jesperi, kes pärast 12 tööaastat nüüd tavalise koera elu saab elada.

Valga politseijaoskonna juht Tiit Allik ütles, et kolleegidele omaks saanud Jesperi ehk Berry võib südame rahus koju pehmetele patjadele puhkama saata.

„Ehkki seaduse silmis ei ole meie koerad politseinikud ega piirivalvurid, vaid töövahendid, on tegelikkuses nad siiski meie kolleegid ja sõbrad kogu eluks,” ütles PPA eri- ja vormivarustuse juhtivametnik Tõnu Tänav.

Inglise spingerspanjel Jesper jõudis peremehe Heili Metsa juurde 2005. aasta veebruaris. Ent teenistust alustas Jesper ühes koerajuhiga hoopis piiril, kus koos toimetati kaheksa aastat.

Leitud sai hulk narkootikume

Seejärel suundusid paarilised Valga politseijaoskonda, kus ühiselt jõuti patrullida neli aastat. Heili juhendamisel on Jesper oma teenistuskäigu jooksul käpa valgeks saanud nii laevadel, koolides, piiril, ajateenijate juures kui ka suurüritustel ning võistlustel.

Teenistuse ajal on Jesper abiks olnud nii kinnipidamistel kui ka erinevatest peidikutest narkootikumide avastamisel. Ta on avastanud nii suuremaid kui ka väiksemaid koguseid narkootikume ning on kontrollinud erinevates tingimustes lugematul hulgal inimesi.

Teeneka narkokoera koha võtab politseis üle samas peres kogenud koerajuhi käe all kasvanud Draama, kes samuti juba kolm aastat narkootilisi aineid on otsinud.

Praegu töötab PPA ridades 67 koerajuhi juhendamisel kokku 75 teenistuskoera, neist 47 on saksa lambakoerad, samuti on 18 belgia lambakoera, 4 inglise springerspanjelit, 4 vene spanjelit, 1 labrador ja 1 siledakarvaline retriiver. Saksa ja belgia lambakoerad teenivad valdavalt patrullkoertena ja spanjelid narkokoertena.

Lõunaeestlane

Fotod: PPA Lõuna prefektuur

Viimased uudised