Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kaitseministeerium

Tallinnas laupäeval Ukraina lastekoori toetuseks korraldataval heategevuskontserdil lähevad oksjonile mitmekordse poksi maailmameistri ja olümpiavõitja Oleksandr Ussõki autogrammiga poksikindad.

Lisaks Ukraina poksiässa kinnastele on oksjonil tema autogrammiga raamitud särk, millele on samuti allkirja andnud ukrainlasega koos treeninud ameerika poksikuulsus Evander Holyfield.

Ussõk kaitses tänavu augustis raskekaalu maailmameistritiitlit nii WBA, WBO, IBF-i kui ka IBO arvestuses, alistades Briti poksikuulsuse Anthony Joshua. Ussõk on võitnud profina kõik 20 kohtumist. Enne profikarjääri tuli 2012. aastal Londonis olümpiavõitjaks.

Heategevuskontsert ja oksjon toimuvad 17. detsembril algusega kell 17.00 Tallinna Muusika- ja Balletikoolis (MuBa).  Kogu tulu läheb Ukraina Zõtomõri muusikakooli ülesehituseks.

Üritusel astuvad üles Žõtomõri muusikakooli lastekoor ja ansambel, Eesti-Ukraina folkansambel Svjata Vatra koos Rute Trochynskyiga ja MuBa õpilased. Avasõnad lausuvad Ukraina parlamendi asespiiker Oleksandr Kornienko ja Eesti kaitseminister Hanno Pevkur.

Pevkur ütles tänasel kohtumisel Kornienkoga, et Ukrainat ei jäeta üksi ja toeks ollakse kuni sõda saab läbi ja riik taastatud.

„Oma raketirünnakutega tsiviilobjektide vastu on Venemaa võtnud eesmärgiks ukrainlased  murda, ent see ei õnnestu neil. On äärmiselt oluline, et Eesti jätkaks igakülgselt Ukraina toetamist ja mitte ainult sõnades,“ sõnas Pevkur.

 „Aitame üheskoos Ukraina lastele taastada ühe väikese kunsti- ja muusikapesa. Malõni kaunite kunstide kool sai kannatada raketirünnakus kevadel ja ootab nüüd meie tuge, et lapsed taas kaunite kunstidega saaksid tegeleda,“ sõnas Pevkur.

Viimased uudised