Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Footbike EuroCup 2018 Põlva etapp. Autor: Aldis Toome

Juuli keskpaigas toimuvad Eestis tõukerataste maailmameistrivõistlused, mis toovad kokku maailma parimad tõukeratturid. Eesti Tõukerattaliidu poolt korraldatav võistlus on 14.-17. juulini Põlva linnastaadionil ja Põlva linna tänavail.

Eesti Tõukerattaliit pälvis maailma parimate võõrustamise võimaluse juba aastaks 2020, kuid kahel korral tuli võistlused koroonaviiruse laialdase leviku tõttu edasi lükata. Pikk ootusaeg jõuab oma kulminatsioonini juba vähem kui nelja kuu pärast, mil Eesti parimad saavad kodukamaral maailma eliidiga mõõtu võtta sprindis, kriteeriumisõidus, teatesõidus ja maratonis.

Tõukerattasport kogub Eestis üha enam populaarsust ning kohalikud tipud suudavad ka maailmatasemel tugevat konkurentsi pakkuda. Eesti Tõukerattaliit võõrustas 2016. ja 2018. aastal EuroCup karikasarja osavõistlusi, kus Eesti sportlased saavutasid rahvusvahelises tippkonkurentsis kõrgeid kohti.

Võistlustele registreerimine on avatud ning esimesed osalejad Saksamaalt, Ukrainast, Tšehhist, Suurbritanniast, Colombiast, Poolast, Leedust ja Eestist ka end juba kirja pannud. Lisaks on oodata sportlasi paljudest teistest maailma riikidest eesotsas Soome, Itaalia, Hollandi, Prantsusmaa, Austria ja Austraaliaga.

Võistlused algavad 15. juulil sprindisõitudega Põlva linnastaadionil, millele 16. juulil järgnevad kriteeriumi- ja teatesõidud linnatänavail. Võistlusnädalavahetus kulmineerib 17. juulil maratoniga.

„Maailmameistrivõistluste korraldamine ja maailma tipptegijate võõrustamine on suur au,“ ütles võistluste direktor ja Eesti Tõukerattaliidu president Aigar Nuuma. „Tõukerattasport kogub Eestis jätkuvalt populaarsust ning usun, et sellisel tasemel võistluste korraldamine annab ala populaarsuse kasvule ja selle arengule Eestis täiendava tõuke,“ lisas ta. Eesti sportlastelt ootab Nuuma häid sooritusi ja kõrgeid kohti, sest EuroCupi etappidel on varasemalt näidatud rahvusvahelises konkurentsis head minekut.

Võistluse koduleht ja registreerimine: https://www.toukerattaliit.ee/wc/

Viimased uudised