Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Andrus Abel

Traditsiooniliselt toimub juuli eelviimasel nädalavahetusel suvituslinnas Tõrvas mitmepäevane festival Tõrva Tule-Päevad, mille kulminatsiooniks on laupäeva õhtul toimuv Eesti selle suve üks suurimaid valgusfestivale Tõrva Tulede Öö.

Tõrva Tulede Öö on ainulaadne valguskunsti- ja muusikarada, mis lookleb ümber looduskauni Veskijärve, pakkudes kilomeetrisel teekonnal külastajatele imetlemiseks üle 20 erineva valgusinstallatsiooni, müstilisi miime ja esinejaid ning soojenduseks hiiglaslikku lõket saarel. Tõrva Veskijärv lööb hilisõhtul võimsalt lõõmama, kui järvel süüdatakse tuhatkond küünalt. See on õhtu, mis seob ühtseks tervikuks valgusinstallatsioonid, elusa tule, muusika ja tantsu. Oma roll on ka veelehvikul, kuhu projitseeritakse maagilisi valgusmänge.

Tõrva vallavanem Helen Elias kutsub kõiki osa saama nii Tulede Ööst kui teistest Tõrva Tule-Päevade üritustest. „Tõrva Tule-Päevade kavast leiab endale meelepärase sündmuse või ettevõtmise igas vanuses külastaja – olgu selleks Pubi Juudases toimuv populaarteaduslik loeng, spordipäev lastele või koguperepidu Helme kandi päev,” räägib Elias kavas olevatest sündmustest. „Põnevatest üritustest saab veel välja tuua päästjate kutsemeisterlikkuse võistluse Tõrva Challenge, mida soovitan enese proovilepanekuks ka ise vähemalt ühel korral läbida – adrenaliin on igatahes garanteeritud!”

Enne maagilise valgusraja algust annavad keskväljakul kontserdi Karl-Erik Taukar Band, Terminaator ning Freddy Tomingas & The Riff. Pärast Tulede Ööd saab minna jalga keerutama suure telgi all toimuvas Munitsipaalööklubis ehk MÖKis, kus plaate keerutavad Tõrva volikogu esimees Maido Ruusmann ja vallavanem Helen Elias. Tõrva Tulede Öö toimub Tõrva kesklinnas 22. juulil ning on kulminatsioon mitmepäevasele festivalile Tõrva Tule-Päevad, mis hõlmab nii kultuuri-, spordi- ja vabaajaüritusi.

Tõrva Tule-Päevade kavast leiab spordiüritusi igale eale – näiteks populaarsed üritused RattaÖö ja segapaaride rannavolle ning pere pisematele jooksuratta kross ja spordipäev staadionidiskoga. Kolmapäeval toimub noorte rannapidu, kus esineb räppar AG, neljapäeval kutsub päikeseloojangu kontsert-piknikule Pearu Paulus ning reedel saab osa Helme kandi päevast, kus astuvad üles Anne Veski, Hunt ja Anne Loho. Kogu kavaga saab tutvuda lehel visittorva.ee.

Kogukava: https://visittorva.ee/torva-tule-paevad-tulevad-taas/

Viimased uudised