Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõunaeestlane

Linnavalitsus saatis volikogule arutamiseks linnakirjaniku stipendiumi eelnõu, mille eesmärk on väärtustada kirjanikuametit, elavdada Tartu kirjanduselu ja koguda tuntust rahvusvahelise kirjanduslinnana.

„Tartu saamisel UNESCO kirjanduslinnaks 2015. aastal lubasime parandada tartlastest kirjanike loomevõimalusi, et nad annaksid ka edaspidi olulise panuse Eesti kultuurilukku,” ütles abilinnapea Tiia Teppan. „Miks näiteks ei võiks kunagi üks järgmine Bob Dylan tulla just Tartust – ambitsiooni ja andekust meil on. Ka linn soovib sellele heale pinnasele väetist juurde anda.”

Linnakirjaniku stipendiumiga tagatakse ühele Tartu linnas elavale ilukirjanduse või publitsistikaga tegelevale loomeinimesele aastane püsiv sissetulek, mis annab talle võimaluse pühenduda pikema aja jooksul loometööle, teatas linnavalitsus.

Eelnõu kohaselt oleks linnakirjaniku stipendiumi suurus eelneva kalendriaasta kahekordne töötasu alammäär – arvestades 2016. aasta alampalka, oleks see summa 860 eurot kuus. Stipendium antakse kirjanikule üheks aastaks ja makstakse välja osamaksetena aasta jooksul.

Lõunaeestlane

Viimased uudised