Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kliinikumi ühendlabor. Foto: TÜ Kliinikum

Alates märtsist on Tartu Ülikooli Kliinikumi patsientidel võimalik anda laborianalüüse mugavalt enda kodulähedases haiglas, mis muudab patsiendi raviteekonna kiiremaks ja mugavamaks.

„Kui senine praktika nägi ette, et Kliinikumi patsient annab eriarsti poolt määratud laborianalüüsid – näiteks vereanalüüsid – Tartus kohapeal, siis nüüd on Kliinikumi ja teiste Lõuna-Eesti haiglate laborite koostöös see võimalik ka kodulähedases haiglas. Nii arvestatakse raviteekonnal senisest enam patsiendi ajakuluga ning terviseseisundi keerukusega. Näiteks, kui pikema perioodi jooksul tuleb ravi jälgimiseks anda vereanalüüse, ei pea selleks enam spetsiaalselt sõitma Tartusse, vaid seda on võimalik teha seal, kus mugavam,” rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi ühendlabori juhtiv bioanalüütik Pille Mee.

Laborianalüüse saab anda Viljandi, Põlva, Valga ja Lõuna-Eesti haigla laborianalüüside kabinettides. „Tänu nimetatud haiglate ühisele infosüsteemile eHL, on eriarstil patsiendi analüüsi tulemused teada juba selleks hetkeks, mil patsient vastuvõtule, ravile, uuringule või protseduurile pöördub,” tutvustas muudatuse eeliseid Pille Mee.

Haiglate raviarstid saavad analüüse tellida läbi elektroonilise haigusloo tavakorras. Patsientidel ei ole vaja analüüsi andmiseks teha muud, kui määratud päeval sobivasse analüüsikabinetti kohale minna, tuvastada end ID-kaardiga ning väljatrükitud meelespea olemasolul esitada ka see. Patsiendi analüüsi tulemused edastatakse automaatselt haiglasse, kust toimus eriarsti suunamine ning niisamuti terviseportaali.

Lõuna-Eesti haiglate laborianalüüside kabinettide asukohad

 • Tartu Ülikooli Kliinikumi kabinet
  L. Puusepa 8, J-korpus, II korrus, ruum J2109
  Vastuvõtuaeg E–R  08.00–16.00
 • Põlva Tervisekeskuse kabinet
  Uus 2, II korrus, ruum 210
  Vastuvõtuaeg E–R 08.00–14.00 (lõuna 11.30–12.00)
 • Valga haigla labor
  Peetri 2, 0 korrus, ruum C047
  Vastuvõtuaeg E–R 07.30–13.30 (lõuna 11.00–11.30)
 • Lõuna-Eesti haigla labor
  Meegomäe küla, Võru maakond
  B-korpus, IV korrus, ruum B413
  Vastuvõtuaeg E–R 08.00–15.00
 • Viljandi haigla labor
  Pärna tee 3, Jämejala küla, Viljandi maakond
  I korrus, ruum C101 (kabinetti sisenemiseks võtke järjekorranumber)
  Vastuvõtuaeg E–R 08.00–15.30

Viimased uudised