Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu aasta võistkond VK Rütmika rühm Siidisabad. Foto: VK Rütmika

Tartu linna eelmise aasta parimaks meessportlaseks nimetati mitmevõistleja Karel Tilga ja naissportlaseks sulgpallur Kristin Kuuba.

Spordivaldkonna ekspertidest koosnev komisjon valis esitatud ettepanekute põhjal välja 2023. spordiaasta Tartu linna parimad seitsmes kategoorias: aasta mees- ja naissportlane, aasta noorsportlane (neiu ja noormees), aasta võistkond, aasta treener ja aasta sporditegu.

Aasta meessportlane – Karel Tilga, kergejõustik;

Aasta naissportlane – Kristin Kuuba, sulgpall;

Aasta noorsportlased-  Emma-Melis Aktas, judo ja Siim Kesküla, ujumine;

Aasta võistkond – Võimlemisklubi Rütmika Siidisabad;

Aasta treener – Alar Rikberg, Bigbank Tartu võrkpallimeeskonna peatreener;

Aasta sporditegu – MTÜ Jalgpalliklubi Welco, Raadi Holmi jalgpallipargi arendus.

„Komisjonil oli taas keeruline valikuid teha, mis näitab, et Tartu sportlaste tase on ühtlaselt kõrge. Eriti rõõmustas sel aastal noorsportlaste tase: noormehi konkureeris parima tiitlile kuus ja neide oli konkurentsis viis,” kommenteeris komisjoni tööd juhtinud linna spordivaldkonna juht Veljo Lamp. „Ka parima võistkonna väljaselgitamine viie kandidaadi seast oli keeruline, sest kõigil neil oli ette näidata häid saavutusi nii vabariiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Kuna lõppenud aasta oli ka liikumisaasta, siis tartlaste spordisaavutused näitavad, et Tartu  on jätkuvalt sportlik linn.”

Tartu linn õnnitleb spordiaasta parimaid 7. veebruaril, Tartu ja Tartumaa spordiaasta 2023 tänuüritusel NET Spordihallis.

Viimased uudised