Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ott Tänak ja Martin Järveoja. Foto: Red Bull

Eesti rallisõitja Ott Tänak võitis koos kaardilugeja Ott Järveojaga üle pika ajal ​​ralli-MM etapi tänase pühapäeva, 5. juuni pärastlõunal Itaalias Sardiinia saarel.

Hyundai Motorspordi piloot oli Vahemere saare kaljuteedel tippvormis ja edestas oma hübriidmootoriga autoga Hyundai i20 N Rally1 teisele kohale sõitnud M-Sport Fordi pilooti Craig Breeni 1 minuti ja 3,2 sekundiga.

Tänaku võit oli kindlasti kauaoodatud. Viimati seisis ta poodiumi kõrgeimal kohal 2021. aastal, 462 päeva tagasi, Arctic Rally Finlandil. Sellest ajast peale on tal olnud raskusi vormi leidmisega, seda peamiselt mehaaniliste probleemide tõttu.

Eestlane sõitis algusest peale heas tempos ja vahetas reedesel lühendatud avaetapil juhtpositsiooni GR Yarise piloodi Esapekka Lappiga.

Laupäevane pikk päev oli Monte Acuto piirkonnas. Tänaku-Lappi võitlus lõppes aga Tempio Pausania avakatsel vaid 10,4 kilomeetri järel, kui Lappi auto sõitis vastu kivi, mis rebis alt tagumise vasaku ratta ja vedrustuse.

Lappi katkestamine jättis Tänaku esikohale ja ta võitis laupäevasest seitsmest kiiruskatsest kuus, tagades viimasel etapil korraliku edumaa, hoolimata sellest, et ta gaasi põhja ei surunud. Seejärel suutis ta neli viimast etappi kergemini läbida ja võita karjääri 15. võidu.

„See on olnud väga keeruline, eriti selle [hübriid] põlvkonna algusest peale,” ütles Tänak.

„Oleme kindlasti väga õnnelikud, eriti mehaanikute üle – nad tegid terve eelmise aasta ja selle aasta alguse uskumatult palju pingutusi. See ralli ei olnud kerge ja nad tegid head tööd, et autot käigus hoida.”

„Oleme teinud edusamme. Portugalis olime väga hädas ja tegelikult suutsime end parandada. Kahtlemata, kui enesekindlus on olemas, saame teha head tööd. Peame lihtsalt tööd jätkama,” lisas ta.

Breenil oli hea meel, et sai M-Sport Fordi eest sõites oma kõigi aegade parima tulemuse. Iirlane lõpetas reedel esimese viie hulgas, kuid tõusis varsti pärast seda teiseks, kui meeskonnakaaslasel Pierre-Louis Loubet’l purunes vasak esirehv.

Hispaania sõitja Dani Sordo tõusis kolmandana poodiumile Breenist 29,8 sekundit tagapool. Tal oli raskusi ralli alguses õige seadistuse leidmisega, kuid järkjärgulised täiustused suurendasid tema Hyundai i20 N-i tempot.

Pierre-Louis Loubet tähistas karjääri parimat tulemust üldarvestuses neljandana. Pärast rehvi purunemist suutis ta hoida vahet Kalle Rovanperäga, kes lõpetas 53,4 sekundit hiljem.

Rovanperä lõpetas Toyota parimana alles viiendal kohal, mis valmistas meeskonnale pettumuse.

Rovanperä jäi reedel lahtisel ja tolmusel pinnasel  esialgu kaheksandaks, kuid laupäeval parandas oma positsiooni. Soomlane suutis sõita ettepoole Yarise kolleegist Takamoto Katsutast, kes lõpetas kuuendana.

Meistrivõistlused jõuavad oma keskpunkti järgmisel kuul palavalt oodatud sõiduga Aafrikasse. Legendaarne Safari Rally Kenya toimub 23.-26. juunil Naivashas.

Lõplik järjestus:
1. O Tänak / M Järveoja EST Hyundai i20 N 3h 10min 59,1 sek
2. C Breen / P Nagle IRL Ford Puma + 1 min 3,2 sek
3. D Sordo / C Carrera ESP Hyundai i20 N + 1 min 33,0 sek
4. PL Loubet / V Landais FRA Ford Puma + 2 min 9,4 sek
5. K Rovanperä / J Halttunen FIN Toyota GR Yaris + 3 min 2,8 sek
6. T Katsuta / A Johnston JPN Toyota GR Yaris + 4 min 2,6 sek

FIA autoralli maailmameistrivõistlused (pärast 5. etappi 13-st):
1. K Rovanperä 120 punkti
2. T Neuville 65 punkri
3. O Tänak 62 punkti

Viimased uudised