Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kaitsevägi

1. jalaväebrigaadi suurtükiväepataljonis teenivad ajateenijad ja tegevväelased tutvusid Tapa linnakus lähiaastatel pataljoni relvastusse võetava liikursuurtükiga K9.

Suurtükiväepataljoni tagalapatareis teeniv nooremseersant Taivo Moisar ei saa küll hangitava relvaga ajateenistuses kokku puutuda, kuid tulevase reservväelasena peab ta olema valmis koos enda üksusega ka liikursuurtüki tegevust toetama.
„Roomikutel suurtükk on päris muljetavaldav, meie jaoks on uue relva puhul ehk kõige tähtsam see, et tulepatarei muutub kordades mobiilsemaks, efektiivsemaks ning sõdurite töö lahinguväljal on tänu ümber olevale soomusele ohutum,” ütles
nooremseersant Moisar.

K9 liikursuurtükid, mis peaksid suurtükiväepataljoni jõudma 2021. aastal, on võimelised tuld andma enam kui 40 kilomeetri kaugusele, tule alustamisest kuni positsioonilt lahkumiseni kulub neil 30 sekundit. Liikursuurtükk kaalub 47 tonni, liigub kiirusega kuni 65 kilomeetrit tunnis ning meeskonnas on 5 liiget.

Kaitsevägi võttis suurtükiväe väljaarendamise endale eesmärgiks üheksakümnendatel, mil esimesteks suurtükkideks olid 105mm haubitsad. Tänapäeval on pataljonis kasutusel 155mm haubitsad FH70 ning 122mm haubitsad D-30.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58584

Viimased uudised