Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Läti ja Eesti kaitseväe juhatajad Leonīds Kalninš ja Riho Terras. Foto: Läti kaitsevägi

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras arutas kohtumisel Läti kaitseväe juhataja kindralleitnant Leonīds Kalninšiga koostööd suurõppuse Siil ajal, mis ületab esmakordselt riigipiire ehk peetakse nii Eestis kui Lätis.

„Meie läti kolleegid osalesid Eestis õppusel Kevadtorm esimest korda pea 11 aastat tagasi ja suurõppuse Siil korraldamine sel korral mõlemas riigis on taolise koostöö loogiline jätk,” ütles kindral Terras. „Eesti ja Läti kaitsmiseks on oluline, et hea kaitsealane koostöö meie naabriga saab ka õppustel praktikas läbi proovitud.”

Lisaks tegevusplaanidele Siili ajal vahetasid kaitseväe juhatajad kogemusi riikidesse  paigutatud NATO lahingugruppide teemal. Samuti külastas kaitseväe juhataja Adaži
sõjaväebaasi, kus sai ülevaate sealse mehhaniseeritud jalaväebrigaadi ning liitlaste
lahingugrupi tegevusest.

Selle aasta 2. mail algava ja kaks nädalat kestva õppuse Siil 2018 põhitegevus on Viljandi-, Tartu-, Valga-, Põlva- ja Võrumaal. Kokku osaleb õppusel enam kui 13 000 kaitseväelast, kaitseliitlast, reservväelast ja liitlas- ning partnerriikide sõdurit 13 riigist. Õppusel hinnatakse nii kaitseväe üksuste lahinguvalmidust kui ka harjutatakse Kaitseliidu ja kaitseväe üksuste lahinguülesannete täitmist ja koostööd.

Viimased uudised