Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esimese Eurovisiooni lauluvõistluse 1956. aasta võitnud šveitslanna Lys Assia suri kodumaal Šveitsis Zürichis 94 aasta vanusena.

Lys Assia oli algselt tantsijanna, ent sai pärast Eurovisiooni tuntuks lauljana. Esimene Eurovisiooni lauluvõistlus korraldati Šveitsi ja Itaalia piiril asuvas 20 tuhande elanikuga Lugano linnakeses ja Assia võitis looga Refrain. Ta osales veel ka 1957. ja 1958. aastal, aga võitu enam korrata ei õnnestunud. 1958. aastal tuli ta teiseks.

Pärast seda oli Assia lauluvõistluse tulihingeline toetaja ja osales tihti finaalkontserditel. 2011. ja 2012. tahtis Assia pääseda uuesti Šveitsi esindama, aga ei osutunud valituks.

Oma pika karjääri jooksul esines Assia paljudele maailmakuulsustele, teiste seas kuninganna Elizabethile ja Eva Peronile, samuti osales ta paljudel heategevusüritustel.

Videot Assia esinemisest 1956. aastal vaata allpool.

Eurovision on Twitter

Lys Assia, the first winner of #Eurovision who passed away today, took part in the Contest three times. Here we remember her performances: https://t.co/8HGA74Srse @LysAssia

Eurovision on Twitter

We’re very sad to hear that Lys Assia – the Grande Dame of #Eurovision – has passed away. Our very first winner in 1956 and a huge supporter of the Contest ever since. The whole Eurovision family sends our condolences to Lys’ loved ones. https://t.co/15OE4arVAo @LysAssia

Viimased uudised