Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vahet pole, kas elada väikeses korteris või suures majas, söögitoa mööbel on teemaks. Kindlasti on kodus olemas köök, isegi kui see on avatud köök, ning sööginurk, isegi kui see pole eraldi söögituba. Nii või naa on vaja mõelda mööblile, mille taga einet nautida. Milline mööbel valida? Kas söögitoa komplektid või laud ning toolid eraldi? Mida veel võiks vaja minna? 

Pikka aega on söögilaud olnud lihtne ühe seina kõrvale surutud köögilaud, mida kasutavad ainult pereliikmed. Koos avatud köökide trendiga hakkas ka söögitoa komplekt rohkem võimu võtma ning see pidi mahutama rohkem kui üksnes enda pere. See on ka valiku keerulisemaks teinud, sest mõelda tuleb rohkematele asjadele: kui palju istekohti peaks laua taga olema tavalisel päeval, kui palju pidupäeval? Mis materjalist ja mis kujuga laud ning söögilaua toolid valida? Mis muudab ruumi visuaalselt suuremaks, mis kitsamaks?

Aita jätta toast parim võimalik mulje

Selleks et jätta toast parimat muljet, on abiks lihtsate põhimõtete järgimine. Ruumi aitavad visuaalselt suurendada peene disainiga esemed; massiivsed ja pehmest materjalist esemed tõmbavad ruumi visuaalselt väiksemaks. Kahte väga erinevat lahendust saab aga kombineerida, et luua sümpaatne tulemus. Näiteks võib massiivse disainiga laua juurde valida tugevast materjalist aga õhulise disainiga toolid. Või kerge disainiga söögilaua kõrval võimas nurgadiivan. Selliselt mõjub söögitoa mööbel teineteist tasakaalustavalt.

Väga suur roll on valgusel. Halvasti valgustatud laud võib mõjuda suuremalt ning püüda liialt tähelepanu. Laua võib ümber tõsta, ent kui see pole võimalik, tasub katsetada muid variante: lisaks laelambile stiilne põrandalamp või isikupärane laualamp. Põrandal oleva vaiba võib üldse ära võtta. See aitab toas valgusel peegelduda ning ruum jätab koheselt suurema mulje.

Söögitoa komplektid pakuvad tasakaalu mugavuse ning praktilisuse vahel

Tutvudes pakutavaga ei saa unustada, et söögitoa komplektid on kindla funktsiooniga. Söögitoa lauad ning toolid peavad olema praktilised ning igapäevaelus mugavalt kasutatavad. Söögitoa komplekt on disainitud ja valitud juba selliselt, et laud ja toolid sobituvad teineteisega ideaalselt. Valides toolid ning söögilaua erinevatest komplektidest, tasub jälgida tooli istumisosa ning laua vahele jäävat kõrgust. Umbes 30 cm vahe on reeglina parim valik, mis sobib enamikele inimestele. 

Kui mööbel söögituppa saab valitud selliselt, et esemed on eri komplektidest, arvesta ka sellega, palju toole laua äärde mahub. Reeglina mahutab 180 cm laud kuus tooli, ent kui valid keskmisest oluliselt laiemad toolid, see number väheneb. Võimaluse korral tasub valida pikendatav laud, nii et argielus ei võta see liialt ruumi, ent pidupäeval mahuvad kõik külalised kenasti ära.

Söögitoa mööbel sobigu ka teiste ruumidega

Avatud köögis on söögitoa sisustus vaja valida nii, et arvestatakse köögi kõrval ka elutoa sisustusega. Kõige lihtsam on muidugi soetada söögitoa komplekt, millel on olemas ka riiulid, kapid, diivanid ja tv-laud. Selliselt ei pea ise pead murdma, kuidas erinevad mööbliesemed kokku sobitada, stiilne tulemus on juba garanteeritud. 

Aga mida teha kui ei soovi osta sellist suurt komplekti? Muidugi võib valida erinevad esemed ning need muul moel ühendada. Ühendajaks sobib näiteks sama materjal, värv või puidutoon. Ka mõni teine ühendav element – samast materjalist kardinad köögis ja elutoas; ühes stiilis pilt elutoa seinal ja söögilaua kohal; kaks identset vaipa, millest üks läheb söögilaua alla ning teine diivani ette või hoopis suur vaip, mille peale mahub nii kaunis diivan, ruumikas söögilaud kui ka söögilauatoolid! Hea ühendaja tähendab, et ka eri esemeid kasutades on saavutatud ühtne lõpptulemus.

Rohkem ideid, kuidas valida sobiv söögitoamööbel ning lai valik eri esemetest, ootab sind Home4you e-poes. Ja muide, olenemata soovitud toote kaalust, mõõtudest ning hinnast, on transport üle kogu Eesti tasuta! 

Kommentaarid

Viimased uudised