Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

FIM superkrossi rada Adrenalin Arenas. Pilt: Adrenalin Arena

Huligaanid olid õnneks siiski osa erilisest publikule mõeldud showst. Superkross erinebki selliste show-elementide tõttu tavapärasest motokrossist.

Vabadussport kollektiivi ninamees Jaan Roose koos meeskonnaga panid spetsiaalselt selleks nädalavahetuseks kokku vaatemängulise ja närvekõditava etteaste.

Superkross erinebki selliste show-elementide tõttu tavapärasest motokrossist. See on publikule hästi jälgitav ning pakub alati põnevaid sõite. Kuigi sõitjate arv korraldaja sõnul viimasel hetkel vähenes, pakkusid kohale tulnud sõitjad sellest hoolimata enneolematuid sõite.

„Rõõmustame, sest oleme saanud superkrossi EM-i esmakordselt Eestisse tuua!” ütles peakorraldaja Peeter Põldaru. „Korraldus sujus suurepäraselt ja kõik jõudsid ühes tükis üle finišijoone,” lisas ta.

SX 250 klassi esimese sõidu avaringil kukkus rütmisektsioonil liidrikohalt Kaarel Tilk sedasi, et langes korraks lausa viimasele kohale. Sealt alustas ta aga võimsat tagasitulekut ning viimasel ringil suutis siiski kogu aja liidri positsioonil olnud Axel Boldrini’st (FRA) mööduda. Esimene sõiduvõit käes.

SX 125 klassis jõudis starti vaid 2 võistlejat ja seega sõideti see koos SX250-ga.  Meie oma talent Sebastian Leok ning Noam Jayal Prantsusmaalt sõitsid siiski pea samas tempos suurema klassiga, mis näitab, et mootori võimsus pole superkrossis just ülemäära oluline. Enim loeb sõitja meisterlikkus, mida Adrenalin Arena motohalli spetsiaalselt meistrivõistlusteks rajatud väga tehnilisel rajal vaja läheb.

SX Meeste klass ehk kõige võimsamate, kuni 450 cc, tsiklite klassis sai näha aga maailma tippe lähemalt ja kaugemalt. Ajasõitudes päeva parimaid aegu näidanud Thomas Ramette (2017 Prantsusmaa ja mitmekordne UK Superkrossi meister) pidi esimese sõidu kahjuks teiselt ringilt katkestama.

Kolmandaks ringiks tõusis neljandalt kohalt korraks esimeseks Cheyenne Harmon (USA), kuid pidi siis alla vanduma Charles Lefrancois-le, jäädes sõidu lõpuks teiseks. Kolmanda koha punktid võttis endale Julien Lebeau (FRA).

SX Meeste klassi teises sõidus madistasid kõige ees ameeriklane ning nüüd korralikku sõitu tegev Thomas Ramette. Nende järel lõpetas selle sõidu kolmandana Karel Kutsar. Tagapool oli kõvasti kohavahetusi Robin Kappel (FRA), Julien Lebeau ja Lefrancois vahel. Sellest lõikas kasu ka meie oma Tanel Leok, tõustes paar kohta – viiendaks.

Kolmas sõit oli taas ameeriklase Harmoni ja prantslaste Ramette ja Lefrancois päralt. Järjestus sõidu lõpuks Ramette, Lefrancois ja Harmon. Nende järel platseerus neljandana Karel Kutsar ja Tanel Leok viiendana, ring maas liidritest.

Seega saavutasid FIM Euroopa Superkrossi meistrivõistlustel SX125 klassis esikoha Sebastian Leok (EST) ning tema järel teisena Noam Jayal (FRA).

SX 250 klassis noppis esikoha Kaarel Tilk, Axel Boldrini ja Boris Blanken (NED) ees.

SX Meeste klassis võidutses Charles Lefrancois (65p), Chayenne Harmon’i (64p) ja Thomas Ramette (61p) ees. Eestlastest jäid Karel Kutsar neljandaks (56p) ja Tanel Leok kuuendaks (48p). Arvestades, et ettevalmistuse aega jäi Leokil väheks, siis võistlusrivi keskel lõpetamisega tuleb rahul olla.

Täna laupäeval sõidetakse järjekorras teine ja pühapäeval kolmas etapp, mis selgitab 2021 Euroopa meistrid superkrossis. Võistlusele saab veel soetada pileteid Piletilevist, aga ka kohapealt. Kuigi võistlusest toimub inglisekeelsete kommentaaridega otseülekanne Sport.television.ee vahendusel, soovitatakse publikul siiski kohale tulla! Efekt on lihtsalt niipalju võimsam. Ja pole võimatu, et „huligaanid” naasevad!

Viimased uudised