Käsipalli meeste meistriliiga esimene voor lõppes reede õhtul Arukülas, kus tiitlikaitsja Põlva Serviti põgenes kodumeeskond Raasiku/Mistral eest juba avapoolajal ning sai kindla, 26:14 (15:5) võidu.

Mullu, Raasiku/Mistra debüüthooajal kõrgemas seltskonnas, kohtuti neljal korral ja lisaks karikasarja poolfinaalis. Kõigil juhtudel jäi kindlalt peale Serviti, võites parimal juhul 23 ja kõige tasavägisemas mängus 11 väravaga.

Aruküla spordihoones olid esimeste minutite märksõnad hea kaitse ja eriti just väravavahid, sest nii Viktor Nikolajev kui ka Eston Varusk tegid suurepäraseid tõrjeid. Seitsmendaks minutiks olid meeskonnad visanud vaid kolm väravat, Serviti juhtis 2:1.

Siis pani Serviti kaitses veelgi juurde, Henri Sillaste realiseeris mitu kiirrünnakut ning hästi tabati ka tagasliinist ja joonelt. 19. minutil viis Sillaste põlvalased 8:1 juhtima. Seis võinuks olla hullemgi, aga Nikolajev tõrjus nii Sillaste kui ka Mathias Rebase karistusviske.

Raasiku 17-minutilise (!) väravapõua lõpetas Marko Slastinovski, kuid Serviti oli juba pidurdamatus hoos. Kümneväravaliseks kasvatas vahe vasakäär Rebane, suurima edu tõi tabloole paremäär Sander Sarapuu, kui 28. minutil 15:3 tegi.

Pärast raasikulaste Vladislav Naumenko ja Sander Sven Annula tabamusi kuulus avapoolaeg külalistele 15:5. Teise pooltunni algul viskas debüütvärava esimese ametliku etteaste Serviti särgis teinud ja vigastusest paranenud Robin Oberg. Eesti koondislase täpsest karistusviskest sai tiitlikaitsja 42. minutil ette 21:7.

Huvitav, et järgmise kümne minuti jooksul said mõlemad meeskonnad kirja vaid ühe tabamuse. Serviti peatreener Kalmer Musting andis mänguaega kõigile 16 pallurile ning tavaliselt vähem platsile saav Markel Veiko tõi 53. minutil tabloole kohtumise suurima vahe – 23:8.

Serviti sai lõpuvile kõlades kindla võidu tulemusega 26:14. Anatoli Tšezlov viskas põlvalaste kasuks viis, Sillaste ja Rebane neli ning Sarapuu ja Oberg kolm väravat. Raasikulastel tabas Slastinovski kolm, Martin Nerut, Rauno Kopli ja Juri Sohorovitš kaks korda.

Meistriliigas tuleb nüüd suisa kuuenädalane paus, sest vahepeal mängitakse lõpuni karikavõistluste avaring ning peetakse veerandfinaalide esimesed kohtumised. Lisaks seisab viiel Balti liigas mängival klubil ees koguni kolm töist nädalavahetust ning HC Tallinn jätkab osalemist Soome kõrgliigas.

6. Raasiku/Mistra 1 0 0 1 14:26 0

Parimad väravakütid: Aleksei Štšerbak – 9, Dmõtro Turtšenko – 8, Jürgen Rooba (kõik Tallinn) ja Ilja Kosmirak (Tapa) – 7 väravat.