Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tähtvere tn 5a. Foto: Erge Jõgela

Tartu linna päeval, 29. juunil toimub pidulik tunnustusüritus nii kauni kodu kui ka aasta parima ehitise laureaatidele.

„Tänavused kauni kodu Tartu piirkonna võitjad paistavad silma nutika ruumikasutuse, loodust hoidva ja logelema kutsuva väliruumiga. Tiitli pälvinud on ehedalt tartulikud, kandes tugevat paigavaimu ning särades oma isikupäraga. Rõõm on jagada niivõrd inspireerivaid ja erinäolisi aedasid kogu Eestiga,” ütles abilinnapea Elo Kiivet.

Kauni kodu tunnustuse pälvisid Supilinnas asuvad Marja tn 5 ja Tähtvere tn 5a aiad ning Annelinnas asuv Linnupargi kogukonnaaed. Marja tn 5 aed lummas hindamiskomisjoni oma lopsaka õieilu, õdusa ruumi ning nutikate uuskasutusideedega. Tähtvere tn 5a aed paistis silma oskusliku uue ja vana kombineerimisega, kus keerulisel maastikul ning kitsastes oludes on õueruumist võetud maksimum. Linnupargi kogukonnaaed üllatas suurepärase kureerituse, hea taristu ning hoolsate linnaaednike kaunilt ja praktiliselt rajatud ning mahepõllumajandusest kantud aiamaadega.

„Eesti kauni kodu” tiitli pälvinud esitatakse ühtlasi Eesti Kodukaunistamise Ühendusele Vabariigi Presidendi tunnustuse saajatena ning kutsutakse taasiseseisvumispäeva paiku Presidendi Kantselei korraldatud auhindamistseremooniale. Sündmusel antakse tiitli pälvinutele teemakohane seinaplaat ja tehakse koos president Alar Karisega pilti. Lisaks koostatakse üleriigilistest võitjatest album „Eesti kaunis kodu”.

Tiitli „Tartu kaunis kodu 2023” vääriliseks hinnati Vikerkaare tn 36 aed, Lillesalong Sõnajalaõis väljapanek aadressil J. Kuperjanovi tn 18a ning Lubjaahju tn 6 kortermaja väliruum. Vikerkaare tn 36 eramu aed on eeskujuks oma elurikkuse poolest, näidates, et linnas, piiratud alal on samuti võimalik elada looduse rütmides ja sellega kooskõlas. Lillesalong Sõnajalaõis paistab J. Kuperjanovi tänaval silma aastaringselt tänu oma hooajalistele väljapanekutele, mis on alati maitsekad, rõõmustavad möödujaid ning rikastavad linnaruumi. Lubjaahju tn 6 kortermaja aed on värskelt koos hoonega valminud ning selle maastikuarhitektuurne lahendus on kantud jõelähedusest, mida rõhutavad massiivsed maakivid koos tuules voogavate kõrrelispuhmastega. Tiitel „Tartu kaunis kodu” antakse Tartu linna tasandil tunnustust väärivatele välialadele.

Hindamiskomisjoni kuulusid abilinnapea Elo Kiivet, maastikuarhitekt Sirle Salmistu, Eesti kauni kodu 2022 laureaat Kertu Rajasaare ja linnakujunduse spetsialist Erge Jõgela. Žürii ringsõit toimus 14. juunil.

Eesti kauni kodu konkurssi korraldatakse koostöös mittetulundusühinguga Eesti Kodukaunistamise Ühendus ning tänavu toimub võistlus juba 26. korda. Eesti parimad leitakse kõikidest maakondadest ning neljast suuremast linnast – Narvast, Pärnust, Tallinnast ja Tartust. Üleriigilise konkursi patrooniks on Vabariigi President.

Viimased uudised