Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval, 28. oktoobril pidas Otepää rahvatantsu segarühm Nuustaku oma tegutsemise 30. aastapäeva.

Üks Otepää tuntuim rahvatantsu segarühm pidas Otepää Kultuurikeskuses meeleolukat sünnipäevapidu. Külla olid tulnud tantsurühmad nii lähedalt kui ka kaugelt ja nagu tantsijatele omane, pidu algas tantsuga ning lõppes tantsuga.

Rahvatantsutraditsioonid on Otepääl olnud jätkuvalt tugevad ja järjepidevad. Sellest annab tunnistust kasvõi see, et tantsurühma pidu jälgis ka Otepää tantsumemm ja kunagine tantsurühma juhendaja Eha Ojavee, kes eelmisel nädalal oma 80. sünnipäeva pidas.

Otepää vald tunnustas rahvatantsurühma tänukirja ja 300-eurose kinkekaardiga, mille andsid üle volikogu esimees Jaanus Barkala ja haridus-kultuuri- ja spordinõunik Janika Laur.

Nuustaku segarühma juhendaja Kaire Ojavee tänas oma tantsurühma. „Kui poleks rühma, siis poleks ka juhendajat ja vastupidi. Me oleme omavahel seotud läbi armastuse tantsu vastu,“ ütles Kaire Ojavee. „Oleme koos alustanud 12. hooaega. Pean ütlema, et Nuustaku juhendamine on elukestev õpe, tahan teid tänada kannatlikkuse ja hea huumorimeele eest. Loodan, et võtate tantsuaastatest Nuustakus kaasa palju toredaid mälestusi.“

Rahvatantsurühma Nuustaku olid tulnud tervitama TTÜ tantsuansambel Kuljus vilistlasrühm, Sangaste segarahvatantsurühm Kõvvera Kõdara, naisrühmad Vesiroos ja Nuustaku ning Otepää Gümnaasiumi vilistlasrühm. Koos endise klaverisaatja Varju Tederiga olid tulnud esinema ka tema sõbrad ansamblist Jauram. Üllatuskingituse tegid endised Nuustaku tantsijad esitades Mulgi polkat. Hiljem keerutati jalga Toomas Ojasaare ansambli muusika saatel. Õhtut juhtis Margus Möll.

Segarühm Nuustaku ajaloost

Segarühmal Nuustaku on seljataga sündmusterohke ajalugu. Klaverisaatjaid on selle aja jooksul rühmal olnud kolm – Katrin Mäggar, Varju Teder, praegu saadab tantsurühma Otepää Gümnaasiumi ajalooõpetaja Heivi Truu.

Nuustaku rahvatantsurühm alustas tantsimist legendaarse Otepää tantsujuhi Eha Ojavee juhendamisel 1987. aastal. Eha Ojavee meenutas, et rahvatantsu tehti Otepääl nii enne sõda kui ka pärast. Toona juhendas rahvatantsijaid Heisi Mägi. Alates 1972. aastast võttis selle töö üle Eha Ojavee. Kuna tantsida soovijaid oli palju, siis sündiski  Eha Ojavee ja Riita Aaderi koostöö tulemusena Otepää sovhoosi juurde rahvatantsu segarühm Nuustaku. Kohe esimesel maakollektiivide ülevaatusel saatis rühma edu – saadi II koht. Hiljem tulid esinemised Otepää sõpruspiirkondades Saksamaal, Norras, Soomes, Rootsis.

Nuustaku juhendamise võttis 1995. aastal üle Angela Toome. Toona tantsis rühmas vahelduva eduga 8-10 paari.

Segarühma praegune juhendaja Kaire Ojavee on rühma juhendanud alates 2006. aastast. Rahvatantsurühma väga heast tasemest annab aimu see, et osaletud on peaaegu kõikidel tantsupidudel. Hetkel tantsib rühmas 8 paari, loomisajast  peale on tantsinud 3 tantsijat. Nuustaku segarühm ühendab väga erinevaid inimesi – siin on nii ettevõtjaid, õpetajaid, riigiametnikke.

Nuustaku on osalenud kahel Kagu-Eesti tantsupeol, ettevalmistust 2018. aaastal toimuvale III Kagu-Eesti peole „Kuula“ alustatakse peale väikest puhkenädalat. 2016. aasta aprillis osaleti vahval festivalil Itaalias, möödunud suvel aga Pihkva linna päevadel. Võimalusel võetakse osa ka koduvalla üritustest ning vahele pole jäänud maakondlikud tantsupeod. Samuti on Nuustaku segarühm võtnud endale sihiks 2019. aasta laulu- ja tantsupeoks valmistumise.

Nuustaku segarühma koduleht http://nuustaku.weebly.com

Foto: Valju Aloel, fotogalerii nähtav SIIT

Viimased uudised