Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa Riigikogu fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder edastas kommentaari seoses parlamendis vastu võetud otsusega „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele parandada üldist poliitilist kultuuri”.

Neljapäevasel istungil toetas Riigikogu Isamaa ettepanekut kohustada valitsust parandama üldist poliitilist kultuuri.

Isamaa eelnõu Riigikogu otsuseks tugines ametisoleva valitsuse koalitsioonileppe punktile, mis sedastas: „Koalitsioon võtab eesmärgiks Riigikogu ja üldise poliitilise töökultuuri parandamise.” Selle esitamise tõukeks oli kevadel kogetu, kus seadusmuudatusteks anti huvigruppidele ja ministeeriumidele vaid mõnepäevased kooskõlastusajad. Kahjuks oleme sarnast käitumist näinud juba ka sügisistungjärgul, mistõttu on valitsusele vastava suunise andmine jätkuvalt väga päevakohane.

Mul on hea meel, et hääletusel toetasid Isamaa eelnõud kõik osalenud sotsiaaldemokraatide saadikud. Reformierakonna ja eriti Eesti 200, kelle üheks valimislubaduseks oli poliitilise kultuuri parandamine, fraktsioonid olid aga küsimuses lõhki.

Vastuhääled ei tulnud Isamaa eelnõule mitte kogemata vaid täiesti teadlikult, sest need koalitsioonisaadikud kas eitavad probleemi Eesti poliitilises kultuuris või ei saa selle kriisi tõsidusest aru.

Mul on hea meel, et eelnõu leidis siiski Toompea lossi suures saalis toetust. Tegu pole mitte üksnes Riigikogu selge sõnumiga, et koalitsioon külvab oma käitumisega Eestis madalat poliitilist kultuuri, vaid ka konkreetse ettekirjutusega valitsusele seda parandada. Esimene samm selleks peaks olema Riigikogus esindatud erakondade esimeeste kohtumine, mida on Reformierakonna juht Kaja Kallas viimastel kuudel blokeerinud.

Viimased uudised