Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: sotsiaalministeerium

Rahvavaenuliku aktsiisipoliitika tõttu toetust kiirelt kaotavad sotsid tahavad asendada põlu alla sattunud Jevgeni Ossinovski erakonna juhi kohal Maris Jessega, kes töötab Ossinovski alluvuses sotsiaalministeeriumi asekantslerina.

Jesse kasuks räägib see, et ta on naine ning suudaks Reformierakonna juhiks saavale Kaja Kallasele võrdväärselt vastu seista, kirjutab Eesti Ekspress.

Jesse kohta on teada, et ta on vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi lähedane sõbranna ja korbiõde Tartu naiskorporatsioonis Filiae Patriae. Samas korporatsioonis on liige ka endise peaministri Mart Laari abikaasa Katrin. Viimase kaudu sai võimalikuks, et peaminister Laar telefonimüüjana töötanud Kaljulaidi omale paarkümmend aastat tagasi nõunikuks üles korjas. Sealt edasi algas Kaljulaidi tähelend ametnikuna, mis lõppes Eesti mõistes ülikõrge palgaga ametis Euroopa Liidu kontrollikojas Luksemburgis, kus Kaljulaid veetis 12 aastat. Sealt toodi Kaljulaid 2016. aasta sügisel sotsist Riigikogu esimehe Eiki Nestori initsiatiivil Eestisse presidendiks.

Samasse korbi sõpruskonda kuulub ka üleaisalöömise tõttu oma mehe ja positsiooni kaotanud endine presidendiproua Evelin Ilves.

Maris Jesse abikaasa on sotside üks peaideolooge Hannes Rumm, endine Euroopa Komisjoni esindaja Eestis.

Viimased uudised