Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu võttis täna valitsuse usaldushääletusega vastu muudetud perehüvitiste seaduse, millega on alates 1. jaanuarist 2024 on lasterikka pere toetuse suurus 3–6 lapse puhul 450 eurot kuus ning 7 ja enama lapse puhul 650 eurot kuus.

Riigikogu kärpis toetusi, mis jõustusid alles käesoleva, 2023. aasta algusest selleks, et kompenseerida peredele hüppeliselt kasvanud toidu- ja elamiskulusid.

Sellega rünnati ühiskonnas kõige nõrgemaid, samas kui näiteks Riigikogu enda liikmete tasud ja hüvitised jäävad samaks või tõusevad.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo sõnul teeb konstruktiivse arutelu puudumine mõistagi kurvaks. „Kui aga koalitsioonierakonnad peavad riigieelarvet tasakaalustades tegema raskeid otsuseid ja samal ajal esitab opositsioon Riigikogule kahe miljardi jagu lisakohustuste ideid, ongi raske kompromissile jõuda. Lapsed ja pered vajavad lisaks rahalisele toele ka teenuseid ja turvalist keskkonda ning seda me pakkuda kavatseme.”

Alates 1. jaanuarist 2024 on lasterikka pere toetuse suurus 3–6 lapse puhul 450 eurot kuus ning 7 ja enama lapse puhul 650 eurot kuus. Alates 1. jaanuarist 2024 suureneb elatisabi, mida riik maksab lapsele juhul, kui elatist maksma kohustatud vanem elatist ei maksa või ei tee seda vajalikus mahus, 100 eurolt 200 eurole kuus.

Sotsiaalkaitseministri sõnul jääb vaatamata planeeritavatele muudatustele 3–6 lapsega peredel lasterikka pere toetus võrreldes 2022. aastaga 150 euro võrra ning 7 ja enama lapsega peredel 250 euro võrra suuremaks. „See tähendab, et peresid toetatakse võrreldes varasemaga jätkuvalt suuremas ulatuses, aidates seeläbi katta suurema arvu laste kasvatamisega seotud kulusid,” lisas Riisalo.

Alates 1. jaanuarist tunnistatakse kehtetuks ka lasterikka pere toetuse maksmise sujuva lõppemise regulatsioon, mis nägi ette lasterikka pere toetuse maksmist kuni pere noorima lapse 19-aastaseks saamiseni. Kuna skeem on jõudnud kehtida vaid mõned kuud, puudutab see muudatus väheseid peresid. Peredele, kellele juba aasta algusest makstakse lasterikka pere toetust, jätkatakse lasterikka pere toetuse maksmist kuni 2023. aasta lõpuni.

Lastetoetusi makstakse enam kui 163 000 perele, üksikvanema toetust 8600 ning lasterikka pere toetust 23 900 perele.

Viimased uudised