Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kalev Lilleorg

Sel aastal oma 30. tegutsemisaastat tähitav Eesti Puuetega Inimeste Koda nimetas 5. detsembril toimunud iga-aastasel tänuüritusel Tartu linna puudesõbralikuks omavalitsuseks.

Puudesõbraliku kohaliku omavalitsuse tunnustus antakse omavalitsusele, kes on oma praktikas olnud inimese abivajadusest lähtuv, arendanud kohalikku puudega inimeste hoolekannet, uuendusmeelne ja lahendusi leidev.

Tartu linna osas tõsteti esile Tartu väga sõbralikke sotsiaaltöötajaid, kes püüavad iga inimest abistada ja toetada tema abivajadusest lähtuvalt. Tartu asjaajamine ei ole inimeste jaoks keeruline ja viimastel aegadel on see lihtsustunud. Esile tõsteti ka Tartu linna sotsiaalteenuste paljusust ja uuenduslikkust. Tartu linn on toetanud aastaid puuetega inimeste organisatsioonide tegevusi, tehes tihedat ja head koostööd.

Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna hoolekandeteenistuse juhataja Maarika Kurrikoff nomineeriti ka puudesõbraliku ametniku kategoorias.

Eesti Puuetega Inimeste Koda tunnustab igal aastal inimesi, asutusi ja tegusid, mis on viimase aasta jooksul kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil Eesti puuetega inimeste kaasamisse, osalemisse või elukvaliteedi tõstmisesse olulise panuse andnud.

Tunnustamiskonkursile laekus 68 kandidaadi kirjeldused, kelle seast valis laureaadid Eesti Puuetega Inimeste Koja poolt kokku kutsutud komisjon.

Viimased uudised