Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Otepää vallavalitsus

Pühapäeval, 26. märtsil kogunes Puka kogukonnakööki palju rõõmsaid ja ootusärevaid inimesi, sest toimus kauaoodatud külakiirte retseptiraamatu „Meie oma aeg ja lugu” esitlus.

Raamatusse on koondatud üheksa Puka külakiirte lood ja maitsvad toiduretseptid, mis pildistati ja valmistati Puka kogukonnaköögis.

„Raamatu koostamisel ei olnud meil motivatsiooniprobleemi: nii ägedad kokkamised, lugude rääkimised, vanade aegade meenutamised ja valminud toidu pildile püüdmine. Meie siin köögis riisusime sellelt projektilt küll koore aga raamat kannab tehtut ajas edasi, säilivad mälestused, tähtsamgi veel- meie oma armsad värvikad külakiired,” sõnas projekti eestvedaja, Anneli Uffert. „See raamat pole mitte ainult kokaraamat, raamatu tegemise käigus toimusid ägedad kooskokkamised, lugude rääkimised, vanade aegade meenutused, omavaheliste seoste kogumine, pildistamine ja koos ühise pärandi kujundamine.”

Raamatu esitlusel tänati külakiiri ja raamatu väljaandmise toetajaid. Avatud oli käsitöönäitus ning Puka rahvale esitas vürstikaid lugusid elust enesest ansambli „Naised köögis” liige Kairi Leivo. Muidugi ei puudunud laualt kuulsad pirukad, tort ja muudki head-paremat.

„Kui me neis ruumides köögi ehitamise ajal käisime, siis mõtlesin, kuidas kogukonnaköök inimesi ühendama hakkab. Tänaseks päevaks võin öelda, et väga hästi ühendab – sellest on kujunenud Puka seltsielu süda. Kirjasõna, mis raamatusse trükitakse, säilib väärikalt meie ajaloo jaoks sajandeid. Võime vaid ette kujutada kuidas 100 või rohkema aasta pärast leitakse mõne maja pööningult tolmunud see raamat, mis pajatab oma ajastu inimeste lugusid,” sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Tänan aktiivseid vallakodanikke raamatu valmimise eest ja tänan, et olete vallavalitsusele heaks partneriks kogukonnaelu korraldamisel.”

Raamatus jagavad oma lugusid Silvi Luts, Maria Eranum, Imbi Nurmetu, Maris Kärson, Riina Kiisler, Milvi Pajumäe, Laine Parts, Helgi Pung ja Ülle Künnap. Raamatu väljaandmisega tegelesid Anneli Uffert, Kärt Kuvvas-Mekk, Karin-Kaja Liigand, Eliisa Tammeorg, Ülle Vihm. Retseptid valmistati ja pildistati Puka kogukonnaköögis. Trükise väljaandmist toetasid Kohaliku omaalgatuse programm ja Otepää Vallavalitsus. Raamatu võib leida Otepää valla raamatukogudest.

Puka kogukonnaköök loodi 1982. aastal ehitatud sovhoosihoonesse 2018. aastal. Sellest on kujunenud mitmekülgseid kogukonnateenuseid pakkuv keskus. Puka kogukonnakööki haldab  MTÜ Puka Kogukond, mis korraldab koolitusi, kontserte, õppereise jms.

Viimased uudised