Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

üvasi talu

Vabariigi president Kersti Kaljulaid jätkas oma maakonnavisiite kolmapäevase külaskäiguga Põlvamaale, kus ta rõhutas, et ühe piirkonna arengu mootoriks on üha rohkem saamas hea elukeskkond, mis meelitab kohale arengusse panustavaid inimesi.

„Ma olen näinud palju inimesi, kes tahavad elada Põlvamaal ja on leidnud endale tegevusala, mille tarbija ja turg asub tihtipeale siit Põlvamaalt väga kaugel, aga mis võimaldab neil elada just siin ja kasvatada oma lapsi just siin,” rääkis president Kaljulaid intervjuus Lõunaeestlasele.

Riigipea visiit algas hommikul Värska Sanatooriumis, jätkus külaskäiguga Mikitamäe kooli ja lasteaeda, Räpina Aianduskooli. Pärastlõunal tegi riigipea ringkäigu mööda Mooste mõisas tegutsevaid ettevõtteid ning maitses Mooste vallas Üvasi talus toodetavat kitsejuustu.

„Ma olen näinud suurepärast kogukonnaõue, kus on võimalik pakkuda väga suurele hulgale rahust, vaikusest, aga võib-olla ka natuke kodusest nikerdamisest huvitatud turistidele tulevikus rahulikku pelgupaika,” kiitis Kaljulaid Mooste mõisas nähtut.

Meeldiv keskkond meelitab inimesi

Kuid vaatamata uutele ettevõtmistele ja edulugudele, mida presidendile tutvustati, on Põlvamaa endiselt Eesti üks kõrgeima tööpuudusega maakondi. Mis aitaks töökohti juurde luua?

„Tänapäeval ei ole enam võimalik tekitada kuhugi töökohti mingisuguse konkreetse tegevusega – valmistada ette pinnad selleks, et saabuksid suured tööstusettevõtted,” rääkis Kaljulaid. „Tööstuses ei tule enam väga palju töökohti, tööstusettevõtted on üha suuremad üha väiksema töötajate arvuga.”

Seepärast soovitab Kaljulaid panustada elukeskkonna arendamisse ja selle hoidmisse, mis uusi inimesi maale meelitaks.

„Kui on hea elukeskkond ja tagatud transpordiühendus nii inimestele kui ka andmehulkadele ehk siis kiire internet, siis see meelitabki kohale need inimesed keda me tahame. Kelle tööl ja mõtetel on nii kõrge lisandväärtus, et nad võivad elada seal, kus nad tahavad.”

Vaata pilte ja videolugu presidendi käigust Põlvamaale.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised