Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: World Economic Forum/ benedikt von Loebell

President Alar Karis sõidab Šveitsi, et võtta korraldajate kutsel osa Davosis majanduse ja poliitika tippjuhte koondaval Maailma Majandusfoorumil. Riigipea osaleb Euroopa julgeolekule, Atlandi-ülesele koostöö elavdamisele ning ELi tulevikule ja üleilmsele rollile keskenduvates aruteludes.

Davosi majandusfoorumi raames osaleb president Alar Karis koos Poola presidendi Andrzej Duda ja Läti presidendi Egils Levitsiga Kolme mere riikide presidentide paneelarutelul, kus käsitletakse Kolme mere initsiatiivi tulevikku ja selle projektiga seotud võimalusi Euroopa julgeoleku kindlustamiseks.

Euroopa Liidu naaberriikidele keskenduval paneeldiskussioonil arutab president Karis Moldova peaministri Natalia Gavrilița, Gruusia peaministri Irakli Garibašvili ning Austria välisministri Alexander Schallenbergiga, milline peaks olema Euroopa Liidu naabruspoliitika tulevik, arvestades Venemaa agressiooni Ukrainas.

Vabariigi President osaleb Ameerika ajakirjaniku ja ajalehe Washington Post vanemtoimetaja Lally Weymouthi arvamusliidrite välispoliitikateemalisel lõunakohtumisel. Sellest võtavad osa tipp-poliitikud, arvamusliidrid ja rahvusvahelised äriliidrid nii Euroopast kui maailmast laiemalt. President Karis keskendub arutelus Euroopa muutunud julgeolekule ja Venemaale.

Majandusfoorumi raames kohtub riigipea rahvusvaheliste suurettevõtetega, näiteks Google´i Jigsaw ning Courseraga. President Karis kohtub Davosis ka Maailma Majandusfoorumi asutaja ja tegevjuhi Klaus Schwabiga.

Eesti riigipeal on kavas ka mitmed kahepoolsed kohtumised, sealhulgas Armeenia presidendi Vahagn Khachaturyani, Gruusia peaministri Irakli Garibašvili ning Montenegro peaministri Dritan Abazovićiga.

Maailma Majandusfoorum (World Economic Forum, WEF) on Šveitsi mittetulundusfond, mis korraldab igal aastal Šveitsi idaosas, Davosi mägikuurordis tippkohtumise. Foorumi üritustel kohtuvad rahvusvahelised äriliidrid, maailma tipp-poliitikud, intellektuaalid ja ajakirjanikud, kes arutavad maailma ees seisvaid küsimusi.

Tagasi Eestisse jõuab riigipea neljapäeva õhtul.

Viimased uudised